Udržte si pracně získanou kondici i v zimě!

Všude po internetu vídáme nepřeberné množství rad a nápadů, jak se hodit do kondice po přeslazených vánočních svátcích, jak pročistit své tělo s blížícím se jarem či jak zhubnout do plavek. Jak ale již pracně nabytou kondičku během léta a podzimu udržet i nadále v těchto sychravých a chladných dnech, kdy byste se nejradši viděli s šálkem horkého čaje zabaleni v dece a s knížkou v ruce? Samozřejmě se potřeba hlídat se i během krušné zimy. Nejenže se udržíte ve formě, ale rovněž rozproudíte tělo, zahřejete se a kromě posílení organismu a imunity ulevíte i své obtěžkané hlavě. Zde je pár rad jak pro dámy, tak i pány.

  • Jumping pro neposedy

Jumping je ideální sport během chladných měsíců, kdy spoustě lidem venkovní činnosti nevyhovují. Ve skupince několika osob dbají cvičící pokynů lektora, který po celou dobu cvičí s ostatními za zvuků motivující hudby. Každý přítomný má svou kruhovitou trampolínku i s madly, o které se opírá. Celá lekce je založena na různých skákacích cvicích, doplněná o posilování všech partií těla. Ať se může na první pohled zdát, jumping není v žádném případě aktivitou veskrze dámskou. Pořádně si zaskotačit mohou i pánové. Zábavné i účinné cviky jsou řádně kombinovány a vy se do skákání postupně dostanete natolik, že vás jumping naprosto pohltí. Kromě totálního psychického uvolnění, perfektně posílíte a procvičíte zejména celé dolní končetiny, hýždě a boky, zádové i břišní svalstvo a taktéž i paže.

  • Squash pro divoké hráče

Pokud máte jakš-takš zdravá kolena a ramena, obdařte se pod stromeček squashovou raketou, míčkem a vyzkoušejte tuto dynamickou a rychlou aktivitu. Zpočátku se vám možná bude zdát, že se příliš nezapotíte. Počkejte však, až hru dostanete krapet do ruky. Budete se sami divit, jak se dokážete na takto malém plácku fyzicky zcela zničit a úžasně odreagovat. Veškeré své stresy zde můžete doslova vybít do míčku a po půl hodince divokého hraní si budete připadat jako znovu zrození. Pro začátečníky ve vhodnější najít si k sobě zdatnějšího soupeře, se kterým bude již od počátku hra zábavnější. Určitě nezapomeňte před i po squashi na kvalitní protažení!

  • Skákání přes švihadlo pro sportovce samotáře

Ti, kteří nejraději sportují sami, párové sporty je příliš nenaplňují a kolektivní cvičení v tělocvičně je víc stresuje, nežli naplňuje, je nasnadě začít se skákáním přes švihadlo. Pořiďte si jedno, ať už klasické za pár korun kdekoli v obchodě či kvalitnější v prodejnách se sportovními potřebami, a pusťte se do skákání. Vytvořte si vlastní sestavu dle svého, proložte ji posilovacími cviky na břicho, hýždě i paže a brzy na sobě začnete pozorovat změny k lepšímu. Pravidelným skákáním posílíte nejen tělesné partie, ale rovněž i srdce a svaly dýchací. Poskočte si i vy v pohodlí domova, klidně sledující v televizi živé přenosy žhavých sportovních utkání či jiné informační kanály a udržte se v kondici.

  • Zahřejte tělo i mysl na Hot Józe

Velký boom zažívá v poslední době Hot Jóga. A není se čemu divit. V dokonale prohřáté místnosti na 40°C cvičíte 90 minut dle lektorových pokynů sestavu přesně po sobě jdoucích protahovacích, stlačovacích a posilovacích cviků. V takovéto teplotě se tělo intenzivně potí a zbavuje se tak škodlivých látek, odbourává stres, posiluje imunitu, stimuluje všechny systémy lidského těla a mimo jiné taktéž ideálně formuje postavu. Pro věčné zmrzlíky se jedná o příjemnou variantu perfektního prohřátí těla až do morků kostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *