Jak správně vybrat nové bydlení?

Vybrat správný typ bydlení určitě není jednoduché. Je třeba zvážit hned několik faktorů a nic nepodcenit. Nedůslednost by mohla mít fatální následky. Bez správného postupu byste mohli bydlení vybrat špatně a koledovat si, že vás to bude trápit celý život. Máme pro vás všechna důležitá pravidla, kterých je třeba se držet.

1. Zvažte lokalitu

Rozhodující roli hraje lokalita. Bydlet můžete na vesnici, v centru nebo na periferii města, v hlavním městě apod. Pokud váháte, udělejte si seznam kladných věcí, které vás na daném místě lákají. Nezapomínejte ani na negativa (jako např. dlouhá dojezdová vzdálenost do práce apod.). Nové místo vám i vašim dětem musí vyhovovat ve všech směrech. Populární je dnes bydlet na venkově, ale v těšné blízkosti hlavního města. Pokud vás zajímá právě tato varianta, budou se vám zamlouvat tyto pozemky Praha 9.

hautu.cz_sekyragroup_cz_01

2. Typ nemovitosti

Rozmyslet si samozřejmě musíte, zda je pro vás ideální volbou byt či rodinný dům. Dejte si pozor, protože mezi byty existují velké rozdíly. Kvalitou užitného prostoru se od sebe liší například nové byty Praha 4 a byty v panelovém domě na sídlišti apod. Vždy si kvalitu bytu prověřte, orientujte se na typ topení, zabezpečení, kvalitu podlahy apod. Určitě byste se měli zeptat na to, jaké v místě panují sousedské vztahy.

hautu.cz_sekyragroup_cz_02

3. Koupě nebo pronájem?

Rozhodnout se musíte o vlastnictví. Pokud si nejste například výběrem lokality jisti, rozhodněte se nejdříve pro pronájem. Vyzkoušíte si, jak se vám v dané lokalitě žije. Chcete-li byt nebo dům koupit, pečlivě vybírejte. Ceny se mohou lišit i o statisíce korun. V hlavním městě například nabízí levné byty Praha developerské společnosti.

4. Vyřešte si finance

Odpovědně se chovejte i při výběru hypotečního úvěru. Nechte si vypracovat nabídky od více bank a ty si srovnejte. Hypotéky se od sebe mohou výrazně lišit celkovou splatnou sumou i podmínkami. Nechcete-li udělat chybu, přečtěte si tento článek. Obsahuje cenné rady, čeho se při vyřizování hypotéky vyvarovat.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *