Jak si poradit s výběrem bytu v Praze?

Chtěli byste se usadit v hlavním městě a chcete bydlet v bytě? Právě pro vás je určen tento článek. Najdete v něm hned několik cenných rad k tomu, aby váš výběr byl úspěšný. Je třeba si uvědomit, že koupě bytu je věc, kterou budete možná dělat jen jednou za život. Proto není vhodné ji uspěchat, ale naopak řádně promyslet.

Výběr lokality

Praha je obrovské město, a proto je nejdříve nutné zaměřit pozornost na lokalitu. Zjistěte si, co vše lokalita nabízí. Zajímat vás musí například dojezdová vzdálenost do práce, možnosti kulturního vyžití, přítomnost obchodů, lékařů apod. Myslete i na vaše děti a zajímejte se o kvalitu místních školek a škol, zda jsou k dispozici dětská hřiště apod.

hautu.cz_finep_cz_01

Nejvýhodnější nabídky

Nový byt je možné hledat v nabídkách soukromých vlastníků, přes realitní kancelář a není radno zapomínat ani na developerské projekty Praha. Právě developerské projekty mohou nabízet cenově nejzajímavější byty.

Pozor na dispozice

Extrémně důležitá je velikost bytu. Měl by nabídnout dostatek prostoru pro všechny jeho obyvatele. Pokud máte rodinu, zaměřte se na byty o dispozicích 2+kk a větší. Kromě dispozic vás musí zajímat i doplňky jako je garážové stání, sklep atd.

hautu.cz_finep_cz_02

I sousedi hrají roli

Pokud se zajímáte o byty na prodej Praha, je třeba se zaměřit i na sousedské vztahy. Kupujete-li byt starší, zjistěte si, jak se lidem ve stejném domě žije. Nebojte se zaklepat na dveře a zeptat se. Jestliže kupujete byt v novém projektu, zeptejte se na své sousedy u prodejce. Může vám alespoň nastínit, kdo koupil byt vedle vás.

Nepodceňte výběr hypotéky

Pravděpodobně budete řešit i hypoteční úvěr. Je úplně jedno, jestli se zajímáte o prodej domu Praha či bytu, vždy je třeba vybrat výhodný úvěr. Některé developerské společnosti například nabízí výhodné podmínky úvěru díky spolupráci se zprostředkovateli hypoték. Pokud budete vyřizovat hypotéku na vlastní pěst, udělejte si srovnání. V porovnávání vám může pomoci například tato hypoteční kalkulačka.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *