Na výběru nové sedačky si dejte záležet

Sháníte do svého bytu nebo domu novou sedací soupravu? Její koupi si pořádně rozmyslete a nenechte se zlákat jenom vzhledem.

Nejde jen o to, že vám sedačka líbí. Důležité je i to, aby se vám na ni dobře sedělo Rozhodující také je, aby vám nezabrala celý obývací prostor, a přesto se pohodlně usadil každý člen domácnosti. Vzhledem k tomu, že sedací soupravu si člověk nevybírá každý den, připravili jsme pro vás několik rad, které vám při koupi pomohou.

Půdorys místnosti noste všude s sebou

Když člověk zařizuje nový domov, nikdy neví, kdy se ocitne v situaci, že bude potřebovat vědět přesné rozměry místností. Půdorys nebo dokonce 3D návrh uložený například v mobilu vám může ušetřit mnoho práce. Spoustu času vám ušetří i to, pokud budete mít vždy v kabelce nebo v kapse metr. Vždy si budete moci pořádně přeměřit nejen sedačku, ale i jak daleko od ní bude televize či jiný nábytek.

Všímejte si nepatrných překážek

Lidé často zapomínají na to, že v umístění sedačky na požadované místo mohou bránit i parapety, potrubí či jiné malé výstupky. Netřeba to brát na lehkou váhu. Nechcete se přece celý život bouchat hlavou do okenního parapetu. Důležitá  je i vzdálenost od radiátoru. Sedačka by neměla být umístěná v jeho přímé blízkosti, aby se zbytečně neničila.

Ne každý potřebuje rohovou sedačku

Je to klasika a vejde se na ní velká rodina, ale hodí se doopravdy i k vám domů? Rohová sedací souprava může být docela neskladná. Výjimkou nejsou ani české obýváky, kde tento sedací kus nábytku zbytečně zabírá celý obývací prostor. Zauvažujte nad tím, kolik lidí bude sedačku aktivně využívat. Možná přijdete na to, že bude stačit, když jí nahradíte krátkým gaučem, který vhodně doplníte zajímavými křesly. Skladné jsou i taburetky, které poslouží jako příležitostné sezení nebo konferenční stolek.

Rozkládací gauč není povinnost

Do malých bytů si lidé rádi kupují rozkládací sedací soupravy. V malém prostoru mají své opodstatněni, počítáte-li s návštěvami. Pokud ale máte větší byt či dům a dokázali byste v něm najít i jiné místo pro hosty než v obýváku, zkuste raději pevnou sedačku. Je pohodlnější a i konstrukce sedačky je stabilnější.

Nejen kůže vypadá luxusně

Chcete, aby to u vás doma vypadalo opravdu na úrovni a máte pocit, že vám k tomu dopomůže kožená sedací souprava? Samozřejmě, kůže vypadá dobře, dokonce se i lehce čistí. ale netřeba se ruinovat kvůli sofa z usně. V dnešní době jsou už na trhu i velmi kvalitní a dokonce omyvatelné textilní potahy, například s nanoúpravou, Vyčistíte je jenom vodou a hadříkem a jejich vzhled je neméně vznešený.

Barevnost nezměníte mávnutím kouzelného proutku

V dnešní době už můžete sehnat sedačku doopravdy v jakékoliv barvě. Moderní je například tyrkysová nebo dokonce žlutá. Lidé se nebojí experimentovat. Je skvělé, když máte doma nějaký zajímavý prvek, který ozvláštní vaše obydlí. Ale rozhodli jste se doopravdy pro barvu, která se vám bude líbit i za rok? Nebude na ni vidět každá špína? Bude vyhovovat celé vaší rodině? Na tyto otázky byste si při volbě barevnosti nového gauče měli vždy objektivně odpovědět. Přemýšlejte, zda neinvestujete do něčeho, co se vám po roce okouká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *