Moderní hubnutí pomocí boxování

Nastává zimní období a možná se chystáte najít ten vhodný sport a efektivní pohyb, kterému se můžete věnovat zejména uvnitř. Existuje mnoho kondičních nebo silových cvičení pro formování postavy.

Ovšem každé je zaměřeno docela na něco jiného. Tak například pokud se chystáte zhubnout, nebude vám stačit pouhé posilování, které je spíše určeno pro zpevňování postavy. Do hubnoucího programu je potřeba zvláště zahrnout kardio cvičení.

Jedná se o druh cvičení, při němž tělo na maximum zahřejete a zvýšíte tepovou frekvenci, což napomáhá hubnutí. A pokud chcete nejlépe zkombinovat obojí, respektive udržovat si štíhlou linii a zároveň mít pevné svalstvo, je skvělým způsobem cvičení kondiční box.

Pro koho je box vhodný?

Možná se vám zdá tento sport poněkud tvrdý nebo agresivní a vhodnější spíše pro muže. Nemusíte se hned vrhat do ringu a boxovat s vaším protivníkem. Existují různé varianty. Pro dámy existuje i tzv. piloxing nebo fitbox.

Zatímco piloxing je spíše cvičení postojů při boxu s pomyslnými údery, spojený s kardio cvičením, fitbox je bojovným druhem sportu, při němž se využívají prvky boxu, a to nejčastěji při použití speciálních totemů.

Fitbox spojuje nejen klasický box, ale i kickbox, neboť zapojujete údery i kopy. Takovéto skupinové lekce vás naučí základním technikám a postojům při boxu. Díky lektorovi budete také umět správě držet svoje tělo, sladit dech při úkonech a správě vás namotivuje, než se pustíte do vlastního cvičení třeba doma. Kondiční box je vhodný téměř pro každého, kdo má alespoň trochu bojovného ducha.

Box má mnoho výhod

Pokud se plánujete pustit do kondičního boxu, možná byste měli vědět, jaké příznivé účinky vám přinese. Nejen, že při tomto sportu shodíte mnoho kalorií, a to více než při jakémkoli jiném sportu, neboť velice intenzivně zapojujete celé své tělo, ale také zpevníte svoje svalstvo díky tvrdým úderům horními i dolními končetinami.

Mimo jiné si při tomto sportu vybijete nahromaděnou zlost a vztek, a proto má kondiční box příznivé účinky i na duševní pohodu.

Box doma? Žádný problém

Možná už jste navštěvovali skupinové lekce a raději byste se pustili do vlastní akce doma, ale pořád nevíte, jak si přizpůsobit podmínky ke cvičení. Pokud se chcete věnovat boxu z pohodlí domova, budete muset počítat s investováním financí a také s obětováním nějaké místnosti.

Základem je samozřejmě boxovací pytel. Ovšem existují i jiné varianty, které vám mohou ušetřit místo nebo finance. Existují i tzv. boxovací lapy, které připevníte na zeď, ale neumožní širokou škálu úderů či kopů. Ale kromě klasického boxovacího pytle si můžete pořídit boxovací hrušku či nafukovací pytel. Takové varianty jsou mnohem skladnější i finančně nenáročné, nicméně na vás je rozhodnout se, jak intenzivní plánujete svůj trénink.

Na silné údery a kopy je potřeba těžší boxovací pytel nad 15 kg. Takový pytel je ovšem potřeba mít pevně připevněný ke stropu. Asi nejlépe manipulovatelným pomocníkem je totem, který využijete pro různé typy úkonů, ale zde musíte počítat s větší pořizovací cenou.

Nakonec nezapomeňte na boxerské rukavice, případně bandáže, které vám chrání ruce při úderech. Pokud jste se rozhodli věnovat se boxu doma, zkuste si nejdříve zařídit vlastní tělocvičnu nebo místnost, do které umístíte boxovací pytel a budete zde mít dostatek osobního prostoru, který při úderech rozhodně budete potřebovat.

Pokud plánujete zapojit i další osobu do vašeho tréninku a třeba se mu i postavit čelem, nezapomeňte na chrániče, které ochrání vaše nejvíce ohrožená místa na těle. Vše co budete potřebovat najdete u českého výrobce sportovního vybavení – Rulyt.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *