Lycrové oděvy vynikají odolností a zároveň sluší

Vodní sporty jsou v posledních letech stále oblíbenější záležitostí. Kiteboarding, windsurfing, wakeboarding nebo paddleboarding je možné provozovat takřka celoročně. Samozřejmě u vody nebývá vždy ideální počasí, a proto je třeba v zájmu ochrany vlastního zdraví zvolit vhodný oděv. Lycrové oblečení je pro daný účel z celé řady níže uvedených důvodů zcela vyhovující.

Mimořádně pružná lycra se již na trhu objevuje takřka dvacet let

Lycra je vysoce pružné polyuretanové vlákno, které začalo být vyráběno roku 2004 společností Invista. Specifickou schopností lycrového vlákna je, že ho je možné protáhnout až na šesti nebo sedminásobek jeho původní délky, přičemž se na svojí původní délku vrací až po uvolnění působící síly.

Z toho vyplývá, že materiály z lycrových vláken vynikají pružností, tvarovou stálostí i kvalitní splývavostí.

Pro příznivce vodních sportů je lycrové oblečení ideální volbou

Lycrové oblečení je jedinečná tím, že rychle schne, je prodyšná a současně perfektně obtáhne tělo. Kdo by nechtěl u vody vypadat dobře?  Přizpůsobení se křivkám potřeby je dáno právě velkou pružností lycry. Velké popularitě mezi vodáky se těší hlavně lycrová trička s krátkým i dlouhým rukávem.

Na své si přitom přijdou páni i dámy. Zájemci o tento druh oblečení si je mohou vyzkoušet například v Mystic Showroomu v Brně. Samozřejmostí je skutečnost, že lycra je příjemná na tělo.

Lycrové oblečení nejen chrání, ale i dobře vypadá

Lycrové oblečení je možné doporučit i k pobytu u moře. Jeho předností je totiž také skutečnost, že dokáže ochránit svého majitele před škodlivými účinky UV záření a spálením od slunce. Milovníci šnorchlování pak v poslední době bez lycry často nedají ani jeden ponor!

Ačkoli největší oblibě se stále těší lycrová trička s krátkým i dlouhým rukávem, na plážích se ve spojení s ním stále častěji objevují také lycrové kalhoty. U většiny lycrových produktů si dnes zájemci mohou vybrat z různých barevných variant.

V lycrovém oblečení u vody nezmrznete!

Lycra na vodní sporty navíc funguje jako účinné termoprádlo, když lze volit mezi spodní izolační vrstvou pod neopren nebo vrchní teplou izolační vrstvou. Z pestré nabídky výrobců lycrového oblečení je možné volit mezi termo kalhoty, topy, kuklami nebo si vybrat kombinaci neoprenového oblečení a zateplené vrstvy.

Lycra vyniká i svojí odolností

S lycrovým oblečením mohou příznivci vodních sportů podávat ty nejlepší výkony, protože zásluhou své vysoké přilnavosti na tělo lycra garantuje minimální odpor vzduchu nebo vody.

Velkou předností je rovněž skutečnost, že nedegraduje při styku s lidským potem, tukem nebo s rozličnými saponáty a čisticími prostředky. V porovnání s gumovými produkty je také odolná proti oděru. Kolekci oblečení z lykry určené přímo pro vodní sporty najdete na stránkách Mysticstore.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *