Nátěry Axalta disponují certifikací pro použití na kolejová vozidla

Kolejová a další vozidla podléhají normě EN 45 545, která stanovuje požadavky na požární bezpečnost. Těmto požadavkům podléhají také nátěry, které jsou určeny pro ošetření těchto vozidel. Nátěrové systémy Axalta byly vyvinuty tak, aby požadavkům plně vyhověly.

Požární bezpečnost podle zákona

Pokud bychom citovali normu ČSN EN 45 545, dozvěděli bychom se, že “stanovuje požadavky na požární bezpečnost elektrických zařízení drážních vozidel, včetně zařízení trolejbusů, autobusů s vyhrazenou vodicí dráhou a magneticky nadnášených vozidel.“  V případě dodržení normy je sníženo riziko vzniku požáru a zajištěna provozuschopnost až do chvíle dokončení evakuace.

Bezpečné nátěry Axalta

Nátěrové systémy Axalta Coating Systems disponují certifikací v souladu s normou EN 45 545 jak pro práškové, tak pro mokré nátěrové systémy. Distributorem a prodejcem těchto barev v České republice je společnost CLUB MARK BARVY, s.r.o., která zajišťuje rovněž odborné poradenství v oblasti nátěrových systémů Axalta.

Díky důkladnému testování a vývoji je možné produkty Axalta používat jak pro vnitřní, tak pro vnější části kolejových vozidel v rámci Evropy. Udělená certifikace se vztahuje na kompletní nabídku produktů Axalta určených pro lakování kolejových vozidel. V případě potřeby tak můžete použít vodou ředitelné, rozpouštědlové, práškové barvy Axalta i barvy určené pro elektroforézní lakování.

Vlastnosti certifikovaných nátěrových systémů Axalta pro kolejová vozidla

Barvy Axalta představují nejen nátěry splňující podmínky požární bezpečnosti, ale myšleno je také na vzhled nátěrů a jejich další užitné vlastnosti:

  • nátěry lze aplikovat na interiérové i exteriérové povrchy jako je kov a plast, hodí se jak do výroby, tak pro renovace;
  • díky využití jednoho nátěrového systému se zvyšuje produktivita a flexibilita;
  • nátěry poskytují vysokou odolnost proti poškrábání;
  • nátěry jsou odolné proti vandalismu – lze z nich jednoduše odstranit graffiti, dají se čistit a bodově opravovat;
  • barvy Axalta jsou šetrné k životnímu prostředí.

Produkty Axalta jsou vyvinuty tak, aby vyhovovaly náročným podmínkám železniční dopravy. Nátěry musí odolat nejen rozmanitým tlakům, ale jsou rovněž odolné proti povětrnostním vlivům, proti korozi, mají dlouhou životnost a příjemný vzhled.

Použitím nátěrových systémů Axalta Coating Systems získáte komplexní povrchové nátěry s rozmanitou využitelností v oblasti železniční dopravy. Zároveň si můžete být jisti jejich vysokou bezpečností v případě vzniku požáru. Více zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *