Jaké neoprenové doplňky na vodní sporty

Kiteboarding, wakeboarding i paddleboarding patří mezi nejvyhledávanější vodní sporty poslední doby. Každý je jinak náročný na naučení a každý dodá tělu to, co potřebuje. Protrénuje i zrelaxuje.

Abyste si ho mohli užívat co nejkomfortněji, a to i mimo hlavní sezónu, je vhodné používat různé praktické doplňky.

Neopren pro všechny sporty

Je jedno, jestli jste příznivci kiteboardingu a necháte se vézt po vodě na speciálním prkně za využití tažného draka, nebo milujete wakeboarding a užíváte si rychlou jízdu v tahu za lodí nebo se spoléháte jen na své síly a trénujete své svaly pomocí paddleboardingu.

Všechny tyto sporty jsou o vodě a ta patří především létu. Pokud chcete prodloužit dobu, kdy si můžete užívat vodní sporty i na méně příznivé nebo chladnější období, sáhněte po neoprenu.

Neopren vám však pomůže i v plné letní sezóně, má totiž funkci nejen nepromokavou a izolační, ale také ochranou.

Neoprenové boty

Každý má určitě rád kontakt s vodou a kontakt s prknem, a to co nejpřímější. Určitě tak dá přednost doteku své holé kůže před jakýmikoli pomůckami. Ale pokud je vody chladná, že nohy přicházejí o cit, jsou neoprenové boty tím pravým řešením.

Zajistí ochranu i před nejtvrdšími podmínkami, a navíc ochrání před poraněním o ostré kameny, před odřením a podobně. Boty se chodidlu skvěle přizpůsobí a zachovají suchý a teplý pocit při nošení.

Neoprenové boty by měly mít zesílenou patu a špičku, ochranu proti skluzu a pohodlné nazouvání. V závislosti na ročním období nebo náročnosti sportu, je pak možná volba mezi kotníkovým nebo zvýšeným provedením. Neoprenové boty se vyrábějí pro všechny velikosti nohou a pro všechny věkové skupiny.

Neoprenové ponožky

Stejně prakticky lze využít i jednodušší neoprenové ponožky. Ty lze nosit buď samostatně jako náhradu za boty, a to především jako účinnou ochranu proti chladu, protože odolnost proti ostrým předmětům ve vodě má nižší, nebo jako klasické ponožky, které můžete použít v botách a které vám budou maximálně prospěšné pro izolaci.

Ponožky jsou velmi pohodlné, vyráběné většinou z několika vrstev s lepenými spoji, které nezpůsobují noze žádné otlaky a jsou snadno nazouvatelné.

Neoprenové rukavice

Určitě by se nemělo zapomínat ani na ochranu rukou. Ty také trpí chladem stejně jako nohy a neoprenové rukavice nejen že výborně izolují od studené vody, ale také zajišťují rukám příjemný pocit a měkký intenzivní kontakt s drženým předmětem, takže v ruce vše cítíte tak, jako byste žádné rukavice neměli.

Rukavice se pak hodí i na léto především pro sporty, u nichž se využívá lano, které může nechráněné ruce způsobit nepříjemné spáleniny a otoky.

Tlustší neoprenové rukavice pak s předehnutými prsty poskytují větší tepelný komfort. Protiskluzný tisk v dlaních zajistí, aby pádlo nebo prkno neprokluzovalo. Suchý zip na zápěstí slouží k dotažení rukavic tak, aby z ruky nespadly.

Autor: Mysticstore.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *