Jak cvičit doma | Hautu.cz
Hautu.cz (Hautu.cz)

Jak cvičit doma

04. června 2013 ·  · v rubrice Sport a fitness

Nemáte čas, chuť nebo příležitost chodit cvičit na organizované tréninky či do posilovny? Začněte cvičit doma. Domácí cvičení má řadu výhod – můžete cvičit kdykoliv se vám zachce, jak dlouho chcete, za jakéhokoliv počasí a po cvičení v klidu skočit pod vlastní sprchu, aniž byste na ni museli stát frontu.

 1. Než začnete

  Než se pustíte do domácího cvičení, rozhodněte se, co vlastně chcete dělat. Cvičení přizpůsobte vašemu zdravotnímu stavu. Pokud si nejste jistí, že je pro vás cvičení vhodné, poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

  Vymezte si doma cvičební prostor, ideálně před zrcadlem, abyste mohli kontrolovat svoje pohyby. Vyhněte se místům, která vás budou rozptylovat – například televize. Oblečte se do pohodlného sportovního oblečení, pokud to cvičení vyžaduje, obujte si pohodlné boty.

 2. Rozehřejte se

  Před každým cvičením je důležité důkladně se protáhnout a rozehřát tělo. Pokud to neuděláte, můžete si ublížit – například natáhnout nebo dokonce natrhnout sval. Rozehřát své tělo můžete buď během nebo speciálními cviky určenými pro zahřátí. Po běhu i cvicích se důkladně protáhněte a teprve pak se pusťte do samotného cvičení.

 3. Vlastní cvičení

  Existuje mnoho způsobů, jak můžete doma cvičit. Vytvořit si můžete vlastní sestavu na základě cviků, které znáte nebo si můžete stáhnout cviky z internetu. Na internetu také naleznete řadu cvičebních seriálů, kde vám lektor ukazuje, co máte dělat. Cvičení si také můžete zakoupit na DVD a cvičit podle něj. Vhodné jsou i různé knihy, kterých je v prodeji nespočet. Cvičit doma můžete aerobik, jógu, power jógu, pilates, zumbu, tai-chi, posilovat a cokoliv jiného, co vás baví a zaujme.

 4. Uvolněte svaly

  Po dokončení cvičení je nutné vaše tělo uvolnit. Udělejte si několik sérií uvolňovacích cviků, protřepte a uvolněte všechny svaly, důkladně se vydýchejte. A pak už hurá do sprchy.

TipCvičte pravidelně – jedině pravidelným cvičením dosáhnete požadovaného efektu. Ze začátku cvičte alespoň dvakrát týdně, postupně můžete intenzitu zvyšovat.
TipCvičte ve stejnou dobu – tím, že budete cvičit v pravidelnou dobu, si vaše tělo na cvičení snadněji zvykne a dokonce ho po vás bude samo vyžadovat.
TipPotřebujete-li ke cvičení činky, ale nechcete je kupovat, postačí vám dvě PET láhve naplněné vodou nebo pískem.
TipMezi cvičením a spánkem si dopřejte alespoň hodinu na tzv. „vydýchání“ a zklidnění celého těla.
Mohlo by vás také zajímat
Komentáře
Lib
14. června 2014

Ahoj, take9 se mi ledbed bedlfd šeředk:-) Kamare1dka větvičky zapedchla do zeminy a přiklopila zavařovaced lahved a vypěstovala si tak šeředk i růžičky. Za pokus by to ste1lo:-) ahoj Zuzana

 
© 2013-2018 www.Hautu.cz • kontakt info[a]hautu.cz