Jak na detoxikaci organismu

 1. Půst držte s rozumem

  Nevěřte teoriím, že toxiny z vašeho těla odstraní dlouhodobý půst. Hladovění je zdravé maximálně po dobu tří dnů. Po dobu půstu pijte čistou vodu, zeleninové šťávy nebo vodu s citrónovou šťávou.

 2. Nepoužívejte projímadla

  Zapomeňte na to, že vás projímadlo očistí od toxinů. Laxativa odvodňují a odvádějí z těla důležité minerální látky. Dlouhodobé užívání navíc způsobuje závislost.

 3. Jezte ovoce a zeleninu

  Syrové, nijak neupravované ovoce a zelenina pročisťují střeva a pomáhají s odstraňováním toxinů. Ovoce a zelenina by se měly stát součástí každodenního jídelníčku. Zeleninu můžete jíst v neomezeném množství, ovoce konzumujte s rozumem – obsahuje velké množství cukrů.

 4. Pijte zelený čaj

  Zelený čaj má silné antioxidační účinky, navíc účinně působí proti cukrovce a vysoké hladině cholesterolu (stejně jako pchuer). Dopřejte si alespoň jeden hrníček denně. Zajímavou volbou může být síla léčivých bylinek z Jižní Ameriky.

 5. Dodržujte pitný režim

  Dostatek tekutin v těle, zejména čisté vody, zajišťuje čištění ledvin a tím odvod odpadních látek z těla pryč. Denně byste měli vypít alespoň 2 litry čisté vody.

 6. Nezapomínejte na vlákninu

  Vláknina je důležitá pro očistu střev, můžete ji přijímat buď z potravy nebo ve formě tablet či rozpustných prášků. K vláknině můžete přidat ještě mladou pšenici, mladý ječmen a zelený jíl, které na sebe váží toxiny, těžké kovy a pesticidy.

 7. Jezte zelí a pampelišky

  Při detoxikaci je důležitá také očista jater. Té prospívají kyselé a hořké chutě, proto by ve vašem jídelníčku nemělo chybět kyselé zelí, rukola, řeřicha, listy pampelišky nebo petržel.

 8. Dbejte na pravidelné stravování

  Pravidelná vyvážená strava je pro detoxikaci také nesmírně důležitá. Jezte v pravidelných intervalech, nepřejídejte se, nejezte ve večerních hodinách.

 9. Dopřejte si odpočinek

  Aby vaše tělo fungovalo, tak jak má, potřebuje kromě správné stravy také dostatek odpočinku. Nepodceňujte to, spěte alespoň sedm hodin denně, relaxujte, choďte do přírody a občas úplně „vypněte“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *