Jak hrát na tibetskou mísu | Hautu.cz
Hautu.cz (Hautu.cz)

Jak hrát na tibetskou mísu

03. června 2013 ·  · v rubrice Volný čas a záliby

Tibetské mísy jsou stále častěji prodávány v různých orientálních a esoterických obchodech. Není divu, vždyť jejich léčivé účinky na duši i tělo byly už mnohokrát prokázány. Jak tedy nejlépe využít jejich možností a vyčistit svou mysl?

Budete potřebovat
 • tibetská mísa
 • palička
 1. Mísu mějte na dlani

  Vaše tělo se skládá především z vody, která je výborným vodičem, pokud se bude mísa dotýkat vašeho těla přímo, efekt vibrování bude mnohem rychleji a silněji ovlivňovat vaše zdraví.

 2. Ťukejte jen lehce a málo

  Jednou z úžasných věcí na tibetských mísách je, že trénují váš sluch. Je tedy mnohem lepší udeřit do mísy paličkou pouze jednou a naučit se poslouchat až do úplného ztišení mísy. Ideální je potom chvíli počkat, protože ač to neslyšíte, mísa ještě dlouho vibruje a léčí vaše tělo množstvím léčivých frekvencí.

 3. Hrajte pravidelně

  Několik minut hraní pětkrát v týdnu bude mít mnohem blahodárnější a trvalejší efekt, navíc se tak vaše mysl učí pravidelně relaxovat. Čas, který věnujete práci na sobě, se vždy vyplácí.

 4. Ze začátku mísu neobtáčejte paličkou

  Obtáčení je pokročilá technika, která pro začátečníky není moc léčivá. Proto raději několik měsíců vydržte pouze s ťukáním.

 5. Poslouchejte hudbu s mísami

  Po nějaké době se vaše tělo i mysl naučí pokaždé, když uslyší zvuk mísy, automaticky relaxovat. Toho můžete pozitivně využít – během práce si pouštějte hudbu s tibetskými mísami a udržujte se tak dobré náladě.

 6. Po několika měsících hraní můžete začít mísu obtáčet paličkou

  Dělejte to jemně a ze začátku jen několik minut denně. Je to výborný trénink soustředění a meditace. Pokud se totiž během obtáčení mísy zamyslíte, nejspíše vydáte nepříjemný tón a to vás donutí hrát znovu s větší dávkou soustředěnosti.

Štítky:
TipPři výběru tibetské mísy si vyberte vždy takovou, která vám svým zvukem zní nejlépe. Je to otázka intuice. Nemusíte se bát, protože neexistuje špatná volba. Vybírejte však pouze jednoduché mísy zlatavé barvy. Mísy s ornamenty totiž slouží pouze k dekoračním účelům.
TipJe lepší mít více paliček na jednu mísu, než jednu paličku na mnoho mís.
Mohlo by vás také zajímat
Komentáře

 
© 2013-2018 www.Hautu.cz • kontakt info[a]hautu.cz