Jak oddálit menstruaci

 1. Z knihovniček našich babiček

  Na oddálení menstruace existuje spousta babských rad. Ty mohou menstruaci opravdu u některých žen oddálit, většinou ale nejsou moc účinné. Každopádně například vitamín C menstruaci zmírňuje, takže pokud silně krvácíte, pijte šťávu z citrónů.

  S oddálením menstruace vám může pomoci také napařování v horké lázni. Stejně tak naše babičky doporučovaly odvar z kontryhelu nebo červeného vína.

  Chcete-li si být ale stoprocentně jistá, vsaďte na použití hormonů.

 2. Nevysazujte antikoncepci

  Užíváte-li klasickou jednofázovou hormonální antikoncepci, je pro vás oddálení menstruace nejsnadnější. Standardně užíváte 21 nebo 24 tablet, po jejichž doužívání máte sedm, resp. čtyři dny pauzu. Během těchto dní se dostaví menstruace. Pokud chcete, aby se krvácení nedostavilo, stačí začít užívat po 21, resp. 24 dnech ihned tabletky z dalšího platíčka. Tím dojde k vynechání krvácení a vy si můžete vychutnat dovolenou nebo vysněnou akci bez starostí.

  U třífázové hormonální antikoncepce je situace složitější. Tablety jsou na platíčku rozděleny podle obsahu hormonů, takže nemůžete situaci vyřešit jako u jednofázové antikoncepce. Pokud chcete vynechat krvácení, musíte užívat z dalšího plata tablety se stejným obsahem hormonů. Takže ty, které mají jiný obsah hormonů, nevyužijete a můžete je vyhodit. To je poměrně finančně náročná záležitost.

 3. Speciální tablety

  Pokud hormonální antikoncepci nepoužíváte, navštivte vašeho gynekologa, který vám předepíše speciální tablety. Ty začnete užívat určitý počet dní před očekávaným krvácením a užíváte je po celou dobu, po kterou nechcete menstruovat. Po vysazení se dostaví menstruace nejpozději do tří dnů.

  Tyto tablety předepíše gynekolog jen pacientkám, které mají alespoň trochu pravidelnou menstruaci a nemají vážné zdravotní obtíže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *