Realizovat velkoformátový tisk vlastními silami nebo v copycentru?

Jsou chvíle, kdy si s tiskem ve formátu A4 nevystačíte a vaše domácí tiskárna je na větší tisky většinou krátká. V takovém případě je vhodné obrátit se na copycentrum, které je připravené i na tyto větší tisky nebo investovat do tiskárny schopné zvládnout velkoformátový tisk.

Ujasněte si, co je velkoformátový tisk

Když se hovoří o velkoformátovém tisku, může lehce dojít k mílce, o co se vlastně jedná. U odborníků na tisk se za velkoformátový tisk považují tisky větší než 1 metr. Všeobecně se ale za tisk ve větším formátu považuje každý tisk, který přesahuje formát A3 nebo 46 cm. Tyto formáty už běžná domácí tiskárna zpracovat nedokáže a je vhodné obrátit se s tiskovou úlohou na specialisty.

Odborníci v copycentru Tomados jsou připraveni na tisky ve formátu A0, A1, A2, využít můžete různé typy papírů (Coated papír 140 g, fotopapír 190 g) a realizovat zde můžete různé typy tisků – výkresy a plány, velkoformátové fotky, plakáty, noviny nebo reklamní materiály. Letáky a plakáty jsou stále efektivní formou propagace. Musíte však vědět, jak na to.

Velkoplošný tisk ve vlastní režii

Klasické tiskárny nebo multifunkční zařízení snadno umístíte doma či do kanceláře. S tiskárnami pro velkoformátový tisk je to ale jiné. Mezi dostupnější varianty tiskáren pro velkoplošný tisk jsou inkoustové či laserové tiskárny schopné tisknout do formátu A3.

U tisků na větší formáty je už ale třeba zauvažovat.  Nejen, že jsou takové tiskárny rozměrné, ale také těžké. V neposlední řadě jde samozřejmě o nákladnou investici a je proto vhodné se rozmyslet, zda budete velkoplošný tisk realizovat často nebo jen výjimečně a bude lepší obrátit se s tiskem na copycentrum. Vysokou investici představuje i inkoust nebo tiskárenský prášek určený pro velkoplošné tisky. Řešením mohou být alternativní tiskové náplně.

Profi tisk z role – maximální rozměry svěřte do rukou odborníků

U opravdu velkých tisků už rozhodně nespoléhejte na vlastní tisk a obraťte se na ty, kteří s ním mají zkušenosti a disponují tiskovým zařízením pro velkoformátový tisk z role. Tímto způsobem je vhodné tisknout reklamní poutače, plachty, roll-upy, billboardy, vlajkové materiály, samolepící folie a podobně. Budete mít jistotu kvalitně odvedené práce přesně podle vašich představ. Více o velkoformátovým tisku ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *