Pracujete venku? Pořiďte si pohodlné a praktické letní pracovní oděvy

V letním období, kdy teploty stoupají nahoru až k tropickým třicítkám, se u lidí přirozeně mění i to, jak se oblékají. Platí to do značné míry i pro pracovní oděvy – samozřejmě ne v každé profesi je to možné, ale tam kde to jde, mohou pracovníci vyměnit např. dlouhé kalhoty za kraťasy nebo uzavřené boty za sandály.

Důležité jsou ty správné materiály

U oblečení – a u toho pracovního zvlášť – platí, že hodně důležitý je použitý materiál. Pro letní pracovní oděvy je velmi vhodná zejména bavlna, jež je nejen příjemná, ale zároveň skvěle odvádí pot od těla. Mezi další vhodné materiály patří také polyester – k jeho výhodám patří zejména lehkost a prodyšnost.

Kromě bavlny a polyesteru ale samozřejmě existuje i celá řada dalších praktických materiálů, záleží ale na konkrétní práci, kterou člověk vykonává. Letní pracovní oděvy z příjemných materiálů najdete v obchodě Tomis CZ, který se specializuje na prodej osobních ochranných pracovních pomůcek. Celou nabídku společnosti si pak můžete prohlédnout zde.

Letní pracovní oblečení by mělo být nejen praktické, ale i pohodlné

U letních pracovních oděvů je důležité jednak aby byly pohodlné a pracovníci se v nich cítili příjemně, zároveň je kladen důraz na praktičnost. Takové oblečení má různé kapsy, poutka, reflexní prvky a řadu dalších funkčních vychytávek, které při letní práci oceníte.

Skvělou volbou jsou montérky z kolekce SUMMER

Pokud zrovna sháníte montérky v letním provedení, máme pro vás jeden tip – montérky z produktové řady SUMMER. Jsou dokonale prodyšné a odlehčené, nesmírně pohodlné a poskytnou vám maximální komfort při práci ve vysokých teplotách. Jsou vybavené velkými praktickými kapsami a vybrat si lze z různých barev – např. modrá, khaki nebo šedá.

Mezi další oblíbené letní montérky patří kolekce montérek Assent, Desman, Emerton a např dámská kolekce Yowie – více v tomto článku.

U některých profesí lze vyměnit uzavřenou obuv za letní pracovní sandály

U mnoha povolání to nejde, ale v některých mají pracovníci možnost vyměnit uzavřené boty za pohodlnější otevřenou obuv. Pracovní sandály se dnes vyrábějí v nepřeberném množství variant, z nichž většina je vhodná i pro celoroční použití (pokud pracujete ve vnitřním prostředí).

Na závěr ještě přinášíme 10 tipů na pohodlnou designovou pracovní obuv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *