Jak prát různé materiály povlečení

Rozhodli jste se, že si pořídíte luxusní povlečení a chcete, aby vydrželo dlouho jako nové? Nejlepším způsobem, jak prodloužit jeho životnost, je prát ho podle pokynů výrobce. Pojďte se s námi podívat na to, jak pečovat o luxusní saténové, jerseyové a damaškové povlečení.

Povlečení Stella Ateliers

Povlečení české značky Stella Ateliers díky speciálním výrobním procesům vyniká vysokou odolností, barevnou stálostí a dlouhou životností. Povlečení, které je vyrobeno z prémiové dlouhovlákenné ručně sbírané bavlny, je dostupné v celé řadě úprav. Například v úpravě Mako satén, Mako jersey nebo Mako brokát-damašek. Povlečení jsou opatřena zipy, u kterých záměrně chybí úchyt jezdce, aby nedošlo k eventuálnímu poškození.

Péče o povlečení Stella Ateliers

Obecně se povlečení Stella Ateliers doporučuje prát na maximální teplotu 60 °C na normální mechanické působení, normální máchání a normální odstřeďování.  Při praní v pračce se nemusíte bát poškození zipu. Zip, na nějž se vztahuje dlouholetá záruka, je všitý s praktickým překrytím. Pokud však přeci jen k poškození zipu dojde, můžete se spolehnout na výměnu zdarma. V neposlední řadě vás jistě potěší, že je povlečení vhodné do sušičky při nižší teplotě sušení.

Bavlněný Mako satén

Bavlněné povlečení v úpravě Mako satén je vhodné, stejně jako povlečení v úpravě Mako jersey a Mako damašek, prát při maximální teplotě 60 °C. Povlečení se nesmí bělit prostředky které uvolňují chlor, ale může se chemický čistit tetrachlorethenem, monofluortrichlormethanem a také rozpouštědly spadajícími pod symbol F. Povlečení se může žehlit při teplotě žehlicí plochy maximálně do 150 °C.  Více o údržbě saténového povlečení si můžete přečíst zde.

Bavlněný Mako jersey

Pro péči o bavlněné povlečení v úpravě Mako jersey opět platí, že se může prát při maximální teplotě 60 °C. Opět se nesmí bělit prostředky uvolňujícími chlor, ale je dovoleno ho chemický čistit tetrachlorethenem, monofluortrichlormethanem i rozpouštědly uvedenými pod symbolem F. Povlečení v této úpravě se nesmí žehlit.

Bavlněný Mako brokát-damašek

Povlečení v úpravě Mako brokát-damašek vyžaduje stejnou péči jako předchozí typy povlečení, výjimkou však je, že se může žehlit při maximální teplotě žehlicí plochy 200 °C.

Více o vlastnostech jednotlivých materiálů si můžete přečíst v tomto článku.

Několik dalších tipů na péči o povlečení

•             Před prvním použitím povlečení vyperte samostatně na 60 °C s použitím pracího prostředku na barevné prádlo.

•             Perte povlečení naruby, jeho barvy tak zůstanou stálejší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *