Jak zařídit dobrou pojistku na hory?

Budete vyrážet za zimními radovánkami za hranice České republiky? Máte už připravenu výbavu, balíte věci a těšíte se, až si užijete dokonale upravené sjezdovky? Ruku na srdce – nezapomněli jste náhodou na pojistku? Ano? Přečtěte si tento článek, ve kterém zjistíte, jak by měla správně vypadat pojistka pro dovolenou na horách.

Vyšší léčebné výlohy

Lyžování i snowboarding jsou rizikové sporty, pro které je vhodné se řádně pojistit. Navíc je třeba si uvědomit, že služby za lékařské ošetření, ale třeba i za převoz ze sjezdovky do nemocnice jsou vysoké a mohou dosahovat i milionů korun. Bez pojištění byste museli vše platit z vlastní kapsy, a to zřejmě nechcete. Základním předpokladem výběru cestovního pojištění je sledování výše léčebných výloh. Čím vyšší jsou, tím lépe pro vás. Ideálně by se měly pohybovat okolo 5 mil. Kč. Je třeba, aby pojistka zahrnovala pojištění všech aktivit, kterým se na dovolené budete věnovat. Je nutné se například připojistit pro sáňkování, skialpinismus aj. Raději si ještě přečtěte tyto odpovědi na časté dotazy k cestovnímu pojištění.

Vhodné připojištění

Klasické pojištění platí obvykle pro pobyt do 2000 m.n.m. Zjistěte si, v jakých výškách se budete na horách pohybovat. Pokud budete i ve vyšších polohách, je třeba sjednat připojištění. Vyplatí se také, pokud si koupíte připojištění odpovědnosti. S ním budete kryti v případě, když druhé osobě způsobíte neúmyslně škodu na zdraví nebo na majetku. Více o něm zde.

Kde sjednat?

Chcete-li sjednat cestovní pojištění výhodně, podívejte se na online nabídky pojišťoven. Tato forma sjednání je rychlá a pojišťovny nabízí různé bonusy nebo slevy. Pojištění sjednáte za několik minut a třeba i o víkendu s platností od druhého dne. Příkladem výhodné pojistky je toto cestovní pojištění onlajn od pojišťovny ERGO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *