Jak ušetřit při dojíždění do práce na kratší vzdálenost?

Dojíždíte každý den do zaměstnání, které je vzdálené jen pár kilometrů, ale i přesto vás trápí vysoké výdaje na pohonné hmoty, které projedete? I třicet kilometrů denně průměrnou spotřebou 6 litrů na 100 kilometrů znamená při aktuálních cenách benzínu a nafty výdaj přes 1 000 Kč. A to je jen výdaj za pohonné hmoty a nesmíte zapomínat ani na provozní náklady automobilu, které jsou také značnou investicí. Jak se dá do práce cestovat levněji?

Řešení není vždy jen hromadná doprava

Možná vás jako jediné řešení, jak uspořit náklady na cestování do zaměstnání napadne hromadná doprava. Vlaky a autobusy jsou sice v porovnání s dopravou vlastním automobilem levnější, ale chybí potřebný komfort. Navíc nejste nikdy pány svého času. Jste odkázáni na jízdní řády hromadné dopravy a ty nemusí vyhovovat každému. I cestování vlastním dopravním prostředkem může být levnější. Stačí vyměnit čtyřkolový dopravní prostředek za dvoukolový. Velmi efektivní řešení jsou elektro kola a skútry.


Skútr Kentoya Moto VIRON 125 4T SPORT

Skútry mají ve srovnání s auty minimální spotřebu

Obliba skútrů v posledních letech roste doslova raketovým tempem. Jedná se o skútry 50ccm ale zejména o skútr 125 ccm. I pro řízení těchto skútrů vám totiž stačí jen řidičský průkaz A1, který dostanete automaticky k řidičáku na automobil. Skútry ale musí mít automatickou převodovku. Spotřeba skútrů je oproti osobním automobilům až o 2/3 nižší, což je výrazná úspora. Velkou nabídku originálních a spolehlivých skútrů představuje v současnosti společnost Kentoya, jeden ze světově nejuznávanějších výrobců. Nově je možné nakupovat i skútry Kentoya na splátky bez navýšení.


Elektrokolo Kentoya AEB04

Elektrokola se spotřebou jen 6 Kč na kilometr

I elektrokola se v posledních letech stávají stále populárnější. Zejména proto, že k jejich řízení není zapotřebí žádný druh řidičského průkazu. Hlavním pohonem totiž stále zůstává lidská síla – šlapání do pedálů. Elektromotory ovšem dokáží výrazným způsobem ulehčovat šlapání. Jízda do kopce vám s pomocí elektromotoru bude připadat, jako jízda na rovnice s klasickým kolem. Díky přednostem elektrokol začali tento druh kola využívat i poštovní doručovatelé nebo pražští záchranáři. Více se můžete dočíst ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *