Jak vyčistit spáry mezi dlaždicemi

 1. Speciální přípravky

  Pokud zavítáte do drogerie, naleznete mezi čisticími prostředky řadu přípravků právě na spáry mezi dlaždičkami. Většinou ale zázračné přípravky typu „nastříkejte, nechte působit a opláchněte“ tak jednoduše nefungují a musíte počítat s tím, že stejně budete muset vzít do ruky kartáček a čistit a drhnout.

 2. Pomůže Savo

  Mezi vyzkoušené preparáty, které propůjčí vašim spárám opět zářivý vzhled, patří Savo. I zde ale budete muset vzít do ruky kartáček a drhnout. Pokud jej navíc používáte v neředěném stavu, buďte opatrní, ať si nezničíte věci kolem. Práce se Savem navíc není zrovna voňavá a navíc vás mohou štípat oči. Buďte také velmi opatrní, ať vás Savo nepotřísní a při práci s ním používejte ochranné rukavice.

 3. Čisticí prášek

  Dalším pomocníkem na čisté spáry je čisticí písek, ať už v sypaném nebo tekutém stavu. Při jeho používání a drhnutí spár buďte ale opatrní, ať si nepoškrábete dlaždičky.

 4. Horká pára

  Pokud vlastníte parní čistič, pusťte se do čištění zašlých spár pomocí horké páry. Ta totiž rozpustí nečistoty účinněji, než například písek.

 5. Babské rády

  Mnohdy těmi nejúčinnějšími bývají právě rady našich babiček. Chcete-li se vyhnout chemii a vyzkoušet zaručené babské rady, vyzkoušejte kypřicí prášek. Smíchejte ho s vodou a vytvořte hustou kašičku. Kypřicí prášek smíchaný s vodou začne ihned pěnit a právě v tuto chvíli je ideální k čištění. Nanášejte ho na spáry kartáčkem a drhněte. Jakmile přestane směs pěnit, rozmíchejte další. Kašičku z kypřícího prášku nenechávejte na spárách zaschnout, jde pak špatně odstranit.
  Stejně tak můžete k čištění spár použít směs z pracího prášku a vody, nebo smíchat vodu s kyselinou citrónovou. Tyto směsi vás vyjdou na pár korun a mají stejný, nebo mnohdy ještě lepší efekt, než chemické přípravky.

 6. Opravná barva

  Pokud už jsou vaše spáry tak zašedlé, že už na ně nic nepomáhá, pomůže vám opravná barva, kterou koupíte ve specializovaných obchodech, nebo hobby marketech. Je-li spára navíc i popraskaná, pak vám nezbude nic jiného, než se pustit do přespárování.

2 komentáře u “Jak vyčistit spáry mezi dlaždicemi

 1. hezke1 a chytre1-nebezpečne1 kombinace!!:-0Měla bys s tedm Liško něco udělat.Buďto můžeš tote1lně zbbuonlt,nebo jedt na plastiku zeškaredit se.Jestli voledš blbost,protože je zadarmo,tak omyl.Je1 na to poře1de1m semine1ře a klienti mi za to,že je zblbnu plated ukrutnfd zlaťe1ky.No a ještě si můžeš změnit pohlaved.Potom bude kre1sa a chytrost zcela v souladu s předrodnedmi ze1kony.:-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *