Jak umýt zrcadlo

 1. Vyberte správný prostředek

  Při návštěvě drogérie na vás kouká celá řada nejrůznějších přípravků a leštěnek na zrcadla. Podle čeho si tedy vybrat? V první řadě je rozhodující, zda máte zrcadlo v rámu či nikoliv. Pokud ano, měli byste přípravek na čištění zrcadla vybírat podle toho, zda se hodí na daný povrch rámu. Na plastový rám byste se měli vyhnout přípravku s alkoholem, dřevěný rám pak také vyžaduje svoji speciální péči. A pak už je na vás, zda dáte přednost čističi do vody, ve spreji, nebo v podobě pěny. Pěnový čistič můžete nechat na zrcadle chvíli působit, jelikož nestéká.

 2. Pozor na poškrábání

  K čištění i leštění zrcadla používejte výhradně jemné pomůcky, ideálně použijte utěrku z mikrovlákna nebo papírové utěrky na vyleštění. Těmi sklo nepoškrábete, ani na něm nezůstanou nechtěné chloupky.

 3. Černé skvrny

  Objevily se na vašem zrcadle černé tečky či skvrny a nevíte, co s nimi? Zde už bohužel nic nepomůže. Jedná se o poškozená místa, kdy došlo k odhalení vrstvy stříbra, která na přítomnosti vzduchu černá. Těmto místům se však důsledně vyvarujte s čisticím prostředkem, ať nedochází k jejich zvětšení. Většina čisticích prostředků totiž obsahuje kyselé látky nebo chlor, které mají na poškozená zrcadla neblahý vliv.

 4. Použijte páru

  Máte-li doma parní čistič, použijte jej i na čištění zrcadel. Pára účinně rozpouští mastnotu a odstraňuje nečistoty, a to i bez dodatečného čištění.

 5. Starý dobrý ocet

  Účinným prostředkem na čištění zrcadel je ocet. Díky němu si můžete vytvořit svůj vlastní čisticí přípravek. Stačí smíchat do rozprašovače vodu s třetinou hrnku octa a přidat můžete trochu čistého alkoholu a máte ihned účinný prostředek na čištění zrcadel, který odstraní i odolné skvrny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *