Jak umýt zrcadlo | Hautu.cz
Hautu.cz (Hautu.cz)

Jak umýt zrcadlo

24. listopadu 2013 ·  · v rubrice Dům, byt a zahrada

Šmouhy na zrcadle, zbytky zubní pasty, otisky rukou… To vše dokáže zkazit náladu při každém pohledu do zrcadla, obzvláště, když zrovna přes šmouhu nevidíte, jestli jste se dobře oholil nebo se vám neobtiskla při malování řasenka. Jak se vypořádat se všemi nečistotami na zrcadle a udržet ho zářivě čisté? Přinášíme několik rad.

 1. Vyberte správný prostředek

  Při návštěvě drogérie na vás kouká celá řada nejrůznějších přípravků a leštěnek na zrcadla. Podle čeho si tedy vybrat? V první řadě je rozhodující, zda máte zrcadlo v rámu či nikoliv. Pokud ano, měli byste přípravek na čištění zrcadla vybírat podle toho, zda se hodí na daný povrch rámu. Na plastový rám byste se měli vyhnout přípravku s alkoholem, dřevěný rám pak také vyžaduje svoji speciální péči. A pak už je na vás, zda dáte přednost čističi do vody, ve spreji, nebo v podobě pěny. Pěnový čistič můžete nechat na zrcadle chvíli působit, jelikož nestéká.

 2. Pozor na poškrábání

  K čištění i leštění zrcadla používejte výhradně jemné pomůcky, ideálně použijte utěrku z mikrovlákna nebo papírové utěrky na vyleštění. Těmi sklo nepoškrábete, ani na něm nezůstanou nechtěné chloupky.

 3. Černé skvrny

  Objevily se na vašem zrcadle černé tečky či skvrny a nevíte, co s nimi? Zde už bohužel nic nepomůže. Jedná se o poškozená místa, kdy došlo k odhalení vrstvy stříbra, která na přítomnosti vzduchu černá. Těmto místům se však důsledně vyvarujte s čisticím prostředkem, ať nedochází k jejich zvětšení. Většina čisticích prostředků totiž obsahuje kyselé látky nebo chlor, které mají na poškozená zrcadla neblahý vliv.

 4. Použijte páru

  Máte-li doma parní čistič, použijte jej i na čištění zrcadel. Pára účinně rozpouští mastnotu a odstraňuje nečistoty, a to i bez dodatečného čištění.

 5. Starý dobrý ocet

  Účinným prostředkem na čištění zrcadel je ocet. Díky němu si můžete vytvořit svůj vlastní čisticí přípravek. Stačí smíchat do rozprašovače vodu s třetinou hrnku octa a přidat můžete trochu čistého alkoholu a máte ihned účinný prostředek na čištění zrcadel, který odstraní i odolné skvrny.

Mohlo by vás také zajímat
Komentáře

 
© 2013-2018 www.Hautu.cz • kontakt info[a]hautu.cz