Jak si vybrat mobilní telefon

 1. Dotykový vs. klávesnice

  První, na co se vás v obchodě pravděpodobně zeptají, je, zda chcete dotykový telefon, nebo mobil s klasickou klávesnicí. Případně, pokud se nemůžete rozhodnout, existují i varianty telefonů, které mají oba typy klávesnice. Ať už se rozhodnete pro jeden či druhý typ, počítejte s výhodami i nevýhodami. Mobil s dotykovou klávesnicí má podstatně větší displej a je proto přehlednější. Bude se vám lépe surfovat na internetu, číst zprávy, hrát hry… Ale právě kvůli většímu displeji musíte u dotykových telefonů počítat s nižší výdrží baterie. Baterie vám tedy vydrží déle u mobilu s klasickou klávesnicí. Zde se pak také můžete spolehnout na jistější a lepší ovládání, především za chůze, ale zase ztrácíte flexibilitu a všude se musíte „proklikat“ přes tlačítka.

 2. Chytrý vs. hloupý

  Stále častěji kolem sebe slyšíme, že lidé v našem okolí používají chytré telefony. Jsou tedy ty ostatní hloupé? Ani ne tak hloupé, jako spíš jednodušší. Klasický telefon má podstatně méně funkcí – zvládnete s ním volat, posílat SMS a MMS, vzbudí vás, vyfotí vás a umožní vám zadat si data do kalendáře. Většinou do něj ale nestáhnete žádnou aplikaci, jako to umí chytré telefony, tedy telefony s operačním systémem. Díky operačnímu systému můžete do vašeho mobilu stahovat nejrůznější aplikace a doplňky a přizpůsobit ho tak zcela vašim potřebám. Chytrý telefon vám v podstatě nahradí vaši kancelář. Chytré telefony pak bývají větší než klasické, klasické jsou zase díky své jednoduchosti rychlejší.

 3. Fotím, fotíš, fotíme

  Další funkcí, na kterou je většinou při nákupu mobilního telefonu brán ohled, je kvalita fotoaparátu, případně kamery. Většina standardně vybavených klasických telefonů je vybavena fotoaparátem s rozlišením 3Mpx, což není zrovna ideální kvalita. Chcete-li, aby vaše fotky za něco stály, vyberte si telefon s rozlišením fotoaparátu od 5Mpx výše. Stejně tak by vás mělo zajímat, zda je mobil vybaven bleskem.

 4. A co dál

  Pokud už jste se rozhodli mezi dotykovým a klasickým, chytrým nebo „jednoduchým,“ tak pak už bude záležet hlavně na ceně a vzhledu. A samozřejmě také na značce – zde byste se měli řídit zkušenostmi a recenzemi uživatelů a kupovat mobilní telefon pouze od prověřených výrobců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *