Jak vyčistit bazén | Hautu.cz
Hautu.cz (Hautu.cz)

Jak vyčistit bazén

25. června 2013 ·  · v rubrice Dům, byt a zahrada

K létu neodmyslitelně patří koupání a osvěžení se v příjemně chladivé vodě. Pokud patříte k těm šťastnějším, kteří nemusí k vodě nikam dojíždět, a máte bazén na zahradě, musíte se o něj samozřejmě také důkladně postarat, aby v něm voda byla čistá a nezapáchala.

 1. Očistěte stěny a dno

  Před napuštěním bazénu důkladně vyčistěte jeho stěny a dno. Nejlepším pomocníkem pro toto čištění je gelový čistič určený speciálně pro údržbu bazénu a velký kartáč. Po vyčištění bazén důkladně vypláchněte, napusťte vodu a zapněte filtrační jednotku.

 2. Změřte pH

  Na základě kyselosti vodního prostředí se odvíjí správný výběr desinfekčních prostředků. Správné pH vody by mělo být v hodnotě mezi 7,2 a 7,6. Příliš vysoké pH kalí vodu, nízké pH zase způsobuje blednutí barev plastů a korozi kovových částí. V případě, že se pH vody nepohybuje v optimální hranici, použijte regulátory pH, které koupíte ve specializovaných prodejnách s bazénovou technikou.

 3. Ošetření vody – chlórem nebo bez něj

  Vodu v bazénu můžete ošetřovat a desinfikovat chlorovými i bezchlorovými přípravky. Mnoho lidí má na chlor alergii nebo jim chlor dráždí oční spojivky, proto existuje varianta desinfekce vody pomocí kyslíkových přípravků.

 4. Síťky vychytají listí a hmyz

  Pokud je voda v bazénu znečištěna napadaným nebo nanošeným listím, trávou nebo topícím se hmyzem, pomohou vám bazénové síťky. Síťky jsou speciálně tvarované a díky nim tak odstraníte všechny nečistoty nejen z hladiny, ale i ze dna bazénu. Výhodou je, pokud si pořídíte síťku s teleskopickou rukojetí – ta vám umožní čistit bazén z jednoho místa.

 5. Vysavač do bazénu? Ano

  Speciální bazénové vysavače jsou ideálním pomocníkem pro odstranění nečistot zejména ze dna bazénu. Existují buď poloautomatické, nebo automatické vysavače, přičemž plně automatické vysavače můžete naprogramovat a vykonají práci za vás.

 6. Pryč s řasami

  Pokud se ve vašem bazénu objevily řasy, voda zezelenala a navíc zapáchá, dno bazénu je kluzké a mazlavé, pak použijte odstraňovač řas, který všechny tyto řasy zahubí. Jako preventivní ochranu proti řasám je vhodné použít chlorovou nebo kyslíkovou chemii.

 7. Kalná voda potřebuje vyvločkovat

  Pokud děláte pro očistu bazénu maximum, máte správné pH vody i správně zvolené desinfekční prostředky, a přesto je voda kalná, pak ji vyčistěte tzv. vyvločkováním. Ve specializované prodejně si pořiďte granulovaný nebo tekutý vločkovač a dejte jej do vody. Díky vločkovači se malinké částice začnou shlukovat na větší celky, které je pak potřeba odstranit, a to nejlépe bazénovým vysavačem.

TipV době, kdy se nekoupete, zakryjte bazén bazénovou plachtou – nedostane se vám tak do něj tolik nečistot.
TipPotřebujete-li provést náročnější údržbu bazénu, pozvěte si na pomoc specializovanou firmu.
Mohlo by vás také zajímat
Komentáře

 
© 2013-2018 www.Hautu.cz • kontakt info[a]hautu.cz