Jak umýt umyvadlo

 1. Používejte jemné prostředky

  Nejen samotné umyvadlo, ale celou koupelnu, byste měli čistit za pomoci měkké houbičky nebo hadříku a používat jemné čisticí prostředky určené speciálně pro koupelny. Nikdy na čištění umyvadla nepoužívejte drsné abrazivní čističe a kartáče či drátěnky, protože byste mohli poškrábat jeho povrch.

 2. Pomůže švédská utěrka

  Velmi účinným pomocníkem při čištění umyvadle je takzvaná švédská utěrka, nebo jakákoliv textilie z mikrovlákna. Díky hustým vláknům jsou tyto utěrky velmi účinné, šetrně čistí umyvadlo a dodají mu lesk.

 3. Na vodní kámen prášek do pečiva

  Trápí-li vás na umyvadle usazeniny vodního kamene, odstraňte ho pomocí prášku do pečiva. Jednoduše postižené místo navlhčete, zasypte práškem do pečiva, lehce rozetřete houbičkou a nechte chvíli působit a poté opláchněte. Dejte pozor na to, aby vám prášek do pečiva na umyvadle zcela nezaschnul, pak by se špatně odstraňoval.

  Celkově u vodního kamene platí, že se ho úspěšně zbavíte přípravky, které mají pH nižší jak dvě. V boji s vodním kamenem tak oceníte například kyselinu mravenčí nebo fosforečnou. V žádném případě ale tyto kyselé prostředky nepoužívejte na chrómované a postříbřené části.

  Velmi účinný proti vodnímu kameni je i ocet. Stačí polít postižené místo horkým octem, nechat chvíli působit a poté spláchnout vodou.

 4. Jednoduše na lesk baterie

  Chcete-li, aby se vám zase leskla vodovodní baterie, jako když byla nová, stačí ji důkladně umýt jemným saponátem, vysušit a následně vyleštit měkkou houbičkou.

 5. Nezapomeňte na odpad

  Ucpaný odpad zapříčiní nejen špatný odtok vody, ale může způsobit i nepříjemný zápach. Proto myslete na čištění odpadu pravidelně. Vyčistit odpad umyvadla můžete buď pomocí klasického zvonu, jenž vytvoří podtlak a odpad účinně protáhne. Velmi účinný je pak teplý ocet se solí, který vlijte do odpadu, zalijte litrem vroucí vody a nechte působit. Máte-li odpad ucpaný vlasy, chlupy, mastnotou nebo chuchvalci prachu, pomůže vám nejvíce protahovací pero, které seženete v domácích potřebách.

Jeden komentář u “Jak umýt umyvadlo

 1. Ahoj, já používám výhradně HG prostředky. Na vše zmíněné mají speciální přípravky a opravdu čistí skvěle. Rozhodně doporučuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *