Jak se starat o vlasy | Hautu.cz
Hautu.cz (Hautu.cz)

Jak se starat o vlasy

16. června 2013 ·  · v rubrice Zdraví a krása

Především ženy touží po zdravé kštici lesklých a zdravých vlasů. Ne každému ale byly do vínku naděleny takové vlasy, po jakých touží, a proto jim musí dopřát důkladnou péči.

 1. Správné mytí je základ

  Jen správně umyté vlasy mohou zářit čistotou. Jak tedy na to? Před mytím vlasy důkladně pročešte kartáčem, aby nezůstaly zacuchané a nedošlo tak k jejich poškození. Poté vlasy i pokožku hlavy namočte teplou vodou, naneste na ně šampón a po dobu zhruba půl minuty jemně masírujte vlasovou pokožku konečky prstů. Poté vlasy opláchněte a postup se šampónem opakujte. Následuje důkladné vypláchnutí, které by mělo být pětinásobně delší, než samotné šampónování. Z vlasů pak jemně vymačkejte přebytečnou vodu a zabalte je do ručníku – v žádném případě je nedrhněte silou. Po částečném proschnutí vlasy pročešte a nechte doschnout, nejlépe přirozenou cestou bez použití fénu.

 2. Správný šampón

  Pokud dodržujete zásady správného mytí vlasů, je potřeba také používat vhodný šampón. Na trhu je dneska nepřeberné množství značek levných i drahých, profesionálních šampónů. Váš šampón by měl odpovídat kvalitě vašich vlasů, na vlasy hodně se mastící používat šampón na mastné vlasy, na vlasy vysušené pak šampón na suché vlasy atd. Pokud už jste vyzkoušeli různé přípravky a žádný vám nevyhovuje, nechte si poradit od kadeřníka.

 3. Dostatek vitamínů

  Pro správný růst vlasů, jejich lesk a pevnost, je potřeba dostatek vitamínů A, B a E a také zinku, křemíku a železa. Pokud nemáte dostatek těchto vitamínů ve vaší stravě, dopřejte si je v podobě tablet, které zakoupíte v lékárně.

 4. Výživa pro vlasy

  Alespoň čas od času, minimálně však 1x za 14 dní, dopřejte vašim vlasům vitamínovou bombu v podobě vyživující masky na vlasy. Dodá jim nejen potřebné živiny, ale i lesk a pružnost.

 5. Doplňkové přípravky

  Pokud si vlasy žehlíte, kulmujete nebo foukáte, používejte speciální přípravky určené pro tyto činnosti. Obsahují molekuly, které ochrání vaše vlasy před vysokou teplotou a zabraňují jejich poškození, lámání a vysoušení.

TipPokud se vám vaše vlasy přehnaně mastí, vyzkoušejte suchý šampón. Díky němu si nebudete muset mýt vlasy každý den.
TipPro zvětšení objemu vašich vlasů je vyfoukejte v předklonu za pomoci difuzéru.
UpozorněníZdravému člověku vypadne denně 40 až 100 vlasů. Vypadává-li vám jich více, navštivte kožního lékaře.
UpozorněníZhubnete-li v krátkém časovém období více jak 10 kg, mohou vám začít vypadávat vlasy v nepřiměřeném množství.
Mohlo by vás také zajímat
Komentáře

 
© 2013-2018 www.Hautu.cz • kontakt info[a]hautu.cz