Jak na černé tečky

V první řadě je potřeba si uvědomit, co to černé tečky vlastně jsou. Jedná se o ucpané kožní póry, tedy o místa, kde se hromadí mastnota a nečistoty. Čím více mastnoty a nečistot se v daném místě nahromadí, tím větší a výraznější je černá tečka. Jak s nimi tedy bojovat?

 1. Začněte u stravovacích návyků

  Z vašeho jídelníčku byste měli vyloučit vše, co podporuje nadměrnou tvorbu kožního mazu. Omezte tučná a příliš kořeněná jídla, nepijte perlivé nápoje a sladké limonády, místo toho si dopřejte čistou neperlivou vodu a zelený nebo bylinkový čaj.

 2. Detoxikujte tělo

  Odstraňte z vašeho těla všechny škodlivé látky, které se v něm za roky vašeho života nashromáždily. Udělejte si alespoň 14-ti denní očistnou kúru, kdy z vašeho jídelníčku vynecháte všechna smažená a sladká jídla, jídla s vysokým obsahem glutamátů, konzervantů a soli. Naopak si naordinujte čaje z pročišťujících bylinek, například kopřivový.

 3. Správné odličování je základ

  Abyste zamezili vzniku černých teček, je potřeba pleť pravidelně čistit a odličovat. Zároveň se také snažte sahat si co nejméně rukama na obličej. Pokud používáte make-up, mějte ho na obličeji jen po dobu opravdu nezbytně nutnou a po příchodu domů jej odličte, ať vaši pleť zatěžujete co nejméně. Největší očistnou péči věnujte pleti před spaním.

 4. Mechanické odstranění

  Pokud věnujete vaší pleti veškerou péči a stejně vás zlobí černé tečky, nezbývá, než se pustit do jejich mechanického odstranění. Tak hurá na to.

  Roztáhněte póry

  V první řadě je potřeba póry důkladně roztáhnout. K tomu vám pomůže napaření. Buď si můžete na obličej na chvíli položit nahřátý kapesník nebo utěrku, ideální však je uvařit si vodu v hrnci, naklonit se nad hrnec, přehodit přes hlavu ručník a nechat se napařovat párou. Do vody můžete kápnout 3 kapky esenciálního oleje – třeba levandulového nebo heřmánkového. Napařovat byste se měli po dobu 10-15 minut.

  Vyčistěte

  Po důkladném napaření pleť vyčistěte peelingem nebo speciálními páskami na obličej, které koupíte v každé drogerii. Tečky můžete také vymačkávat, k tomu musíte mít ale důkladně čisté ruce, abyste si nezanesli do rány nějakou nečistotu a místo teček si nepřivodili pořádné boláky.

  Stáhněte pleť

  Po důkladném vyčištění je potřeba pleť stáhnout. K tomu vám pomůže pleťová voda.

  Hydratujte

  A nakonec dopřejte pleti pořádnou dávku hydratace díky kvalitnímu pleťovému krému.

Jeden komentář u “Jak na černé tečky

 1. Saule, v tuto chvedli tě dekoruji midealed za mistrovske9 vysvětlened sve9ho byznysu :)))Takto funguje většina „faspěšnfdch“ ve společnosti. Asi bohužel pro ty ostatned. Chucper takovfdm ředke1 „parazit“ a nestyded se za to, že to plated prfd i na něj.Doufe1m, že to teď Saule přijmeš s humorem, nepředslušed mi, abych tě za cokoliv soudil, navedc když jsi to tak trefně popsal :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *