Jak se mít rád

 1. Proces sebelásky

  Naučit se mít rád sám sebe není otázkou jedné hodiny nebo jednoho dne, ale několika týdnů či dokonce měsíců. Musíte trénovat a změnit všechny vzorce, které jste si osvojili během vašeho života. Teprve ve chvíli, kdy se naučíte milovat sami sebe, začnete být konečně šťastní. Možná nechápete, proč když rozdáváte lásku kolem sebe, nevrací se vám stejnou měrou, a nebo je vám dokonce ubližováno. Vaše okolí je vaším zrcadlem. Pokud nemáte rádi sami sebe, nebude vás mít rádo ani vaše okolí. Milujte se a budete milováni.

 2. Odpusťte si

  Chcete-li vykročit vpřed, musíte se nejprve vrátit zpět. Odpusťte sobě i vašemu okolí všechna příkoří, která se udála, a která vyčítáte buď sobě, nebo jim. I když nejste na své chování v minulosti pyšní, přijměte jej – už ho nezměníte a v dané chvíli to bylo to nejlepší, co jste mohli dělat a pro co jste se rozhodli. Odpusťte vašim rodičům i vašemu okolí, že ve vás vytvořili negativní vzorce, nemohou za to, byli tak sami vychovávaní.

 3. Nekritizujte se

  Přijměte se takoví, jací jste. Mějte rádi sami sebe, jste originál, nesrovnávejte se s ostatními. Nepřemýšlejte o tom, co si o vás myslí ostatní. Jste jedineční, stejně jako všichni okolo, nesrovnávejte se s nikým. Respektujte se takoví, jací jste, neodsuzujte se a nepodceňujte. Objevte vaše zvláštnosti a vaši dokonalost.

 4. Přestaňte být negativní

  Přestaňte používat negativní výroky vztahující se nejen k vaší osobě, ale i k vašemu okolí. Myslete pozitivně. Přestaňte si říkat, že jste tlustí, moc hubení, oškliví… Naučte se milovat i vaše negativní stránky. Negativní budí negativní, proto nekritizujte ani vaše okolí. Neřešte, jak kdo vypadá, nebo jak se obléká. Naopak, najděte na něm něco pozitivního.Nejste spokojeni v práci? Vadí vám, kde žijete? Máte protivné sousedy? Vše, co se právě děje, se děje z nějakého důvodu a něčím jste to přivolali. Začněte myslet pozitivně a hledat pozitivní cesty. Uvidíte, jak se vše začne měnit.

 5. Chvalte se a povzbuzujte

  Naučte se chválit za každou maličkost, která se vám povede – posílíte tím vašeho ducha. Povzbuzujte se na vaší cestě za sebeláskou a všímejte si každého pokroku. Nebude se vám dařit hned, nekárejte se za to, že jste vybuchli nebo se vám něco nepodařilo – vezměte to jako lekci a ponaučení. Žádný učený z nebe nespadl, všechno chce svůj čas. Věřte si a dočkáte se.

 6. Vizualizujte

  Vizualizace je mocným čarodějem. Představujte si ve vašich myšlenkách to, čeho chcete dosáhnout. Nepoužívejte budoucí čas, představujte si, že už to je, že už se milujete, že jste se přijali, jste šťastní, bydlíte v krásném domě, máte skvělou práci… Pokud vám myšlenky nestačí, kreslete si na papír, sepisujte si, co už máte a jak je vám fajn. Uvidíte, jak se vám začne dařit.

 7. Mluvte k sobě v zrcadle

  Rozmlouvejte sami se sebou v zrcadle. Dívejte se sami sobě do očí a vyznejte si lásku, nebo si odpusťte. Mluvte v duchu, nebo nahlas, co vám vyhovuje. Oslovujte se přitom vaším jménem. Dívejte se na sebe do zrcadla a říkejte si, co je na vás krásné. Přijímejte se.

 8. Hovořte se svým vnitřním dítětem

  Každý z nás má v sobě svou duši, své vnitřní dítě. Ponořte se do sebe a promlouvejte s ním, mluvte s vaším děťátkem, milujte ho a hýčkejte. Uvidíte, jak se budete cítit lépe.

 9. Začněte se mít rádi hned

  Na cestu za sebeláskou nepotřebujete žádné přípravy. Začněte hned teď. Nečekejte na to, až budete mít čas, až skončí stres v práci, až odjedou děti na víkend… Začněte teď. Naučte se milovat sami sebe a začněte žít krásným, šťastným a plnohodnotným životem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *