Jak pěstovat tulipány

 1. Vysazujte na podzim

  Cibule tulipánů seženete v každém lepším zahradnictví, nebo v hobby marketech. Existuje celá řada druhů a barev, takže můžete vybírat opravdu podle vašeho vkusu. Pokud již máte cibule tulipánů doma, pamatujte na to, že na záhony je můžete sázet až od konce září do konce října. Cibule byste měli umísťovat do hloubky osmi až 15 centimetrů a v rozmezí zhruba 10 až 20 centimetrů od sebe. K zakořenění tulipánů dojde poměrně rychle, a proto bez problémů přežijí zimu, zasadíte-li je v tomto období. Pokud byste provedli dřívější výsadbu, například již během léta, mohly by cibule ještě vyrašit a pak by nemusely přežít zimu.

 2. Vyberte vhodnou půdu

  Tulipány byste měli vysazovat na slunné místo, s propustnou, neutrální až mírně kyselou hlinitopísčitou půdou. Ideální je potom namíchat kompostovou zeminu s pískem v poměru 5:2. Tulipány vyžadují dostatek hnojiva, proto je můžete přihnojovat rozpustným hnojivem či proleželým kompostem.

 3. Pečujte o rostliny

  V době květenství udržujte zeminu neustále vlhkou a starejte se o samotné rostlinky. Jakmile dojde k odkvětu, odštípněte květní stonek, aby zbytečně nevysiloval rostlinu. Žloutnoucí a odumírající listy neodstraňujte, ale nechte je zcela uschnout. Živiny z nich se totiž přesouvají do cibule.

 4. Uchovejte cibule

  Jakmile dojde k zatažení listů, vyjměte cibule z půdy, očistěte je, osušte a vložte do přepravek, ve kterých je uchovejte na vzdušném místě při teplotě kolem 20°C až do podzimu. Cibule tulipánů byste neměli vysazovat na stejné místo déle jak tři až čtyři roky po sobě, zemina se totiž rychle vyčerpává.

Jeden komentář u “Jak pěstovat tulipány

 1. Re1d bych viděl klipy MEAT LOAF Objects In The Rear View Mirror May Appear a Meat Loaf I Would Do Anything For Love s českfdmi titulky abych tomu roumzněl. Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *