Jak pečovat o nehty

 1. Stříhejte a pilujte

  Vašim nehtům věnujte pravidelnou pozornost a alespoň jednou týdně je upravte. Stříhání nehtů je nejvhodnější po koupeli, kdy jsou nehty měkčí a stříháním tak nedochází k jejich třepení nebo lámání. Po ostříhání zůstanou nehty ostré, a proto je nutné je zapilovat. Nehty pilujte jen jedním směrem, nikdy oběma směry – začaly by se třepit.

 2. Leštěte a lakujte

  Po stříhání a pilování nehty přeleštěte leštěnkou, zvýšíte tím jejich lesk. Poté je můžete ještě přelakovat lakem bez acetonu a alkoholu, ideálně pak lakem s vyživujícími oleji. Lak však nenanášejte bezprostředně po koupeli – popraskal by a oloupal se.

 3. Pečujte o kůžičku

  Pro dokonalý vzhled nehtů je také potřeba pečovat o nehtovou kůžičku. Tu nikdy nestříhejte, pouze ji zatlačujte směrem k místu, kde vyrůstá nehet z kůže. K tomu používejte výhradně dřevěnou nebo gumovou tyčinku speciálně určenou na nehtovou kůžičku, v žádném případě nepoužívejte ostré předměty.

 4. Nekousejte si nehty

  Kousání nehtů je hrozný zlozvyk, který se ale můžete odnaučit. V drogerii prodávají speciální roztok, kterým když nehty přetřete, budou mít hořkou chuť. Pomoci proti kousání může také nalakování nehtů nebo si nechat udělat nehty umělé.

 5. Noční péče

  Extra dávku péče můžete vašim nehtům dopřát během noci. Než půjdete spát, natřete si celé ruce a nehty pořádnou dávkou vyživujícího krému na ruce, nebo olivovým či mandlovým olejem, navlečte si bavlněné rukavice a nechte působit celou noc. Vaše ruce budou krásně vláčné a nehty vyživené.

 6. Bojujte s lámáním nehtů

  Pokud se vám nehty lámou, třepí se nebo odlupují, máte zřejmě málo vitamínů a minerálů. Zajděte si do lékárny a pořiďte si speciální výživové doplňky podporující správný růst nehtů a jejich kvalitu.

  Pro dobrou kvalitu nehtů je důležitý především vápník, který bojuje proti lámavosti nehtů, a železo, jehož nedostatek způsobuje křehké, hrbolaté nehty.

 7. Jezte správné potraviny

  Abyste zajistili vašemu tělu dostatek vitamínů a minerálů pro správný růst a vysokou kvalitu nehtů, zařaďte do své stravy ryby, obilné klíčky, vejce, slunečnicová a sezamová semínka, mléčné výrobky, oříšky, brokolici, špenát či ovesné vločky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *