Jak se správně odlíčit | Hautu.cz
Hautu.cz (Hautu.cz)

Jak se správně odlíčit

02. srpna 2013 ·  · v rubrice Zdraví a krása

Ráno co ráno stojíme před zrcadlem a věnujeme spoustu času tomu, abychom se pěkně nalíčily. Dáváme si opravdu záležet a snažíme se, abychom vypadaly co nejlépe. Málokterá z nás už však pamatujete na to, že stejně tak dostatek času je potřeba věnovat odlíčení. Na naší pleti a líčidlech se totiž během celého dne usazují nečistoty a bakterie, a pokud pleť důkladně neočistíme, tak trpí, zanáší se a rychle stárne. Jak tedy věnovat naší pleti dokonalou péči a správně ji odlíčit?

 1. Vybírejte kvalitní pomůcky

  Při odličování používejte kvalitní pomůcky. Zvolte neagresivní čisticí prostředky, které neobsahují alkohol a nebudou tak dráždit vaši pleť. Stejně tak i odličovací tampónky by měly být dostatečně měkké, nesmí vás dřít, ani při odličování pouštět chloupky a rozpadat se.

 2. Odličovač podle typu pleti

  Při výběru odličovacích prostředků vybírejte takové, které odpovídají typu vaší pleti. Na mastnou pleť používejte přípravky určené pro mastnou pleť, na suchou zase přípravky pro suchou nebo citlivou pleť.

 3. Rozlišujte druhy odličovačů

  Nepoužívejte jeden typ odličovače na celý obličej, ale kupte si odličovač na pleť a také odličovač na oči. Oči jsou totiž velmi citlivé, a proto potřebují speciální péči.

 4. Měňte tampónky

  Při čištění pleti se nespoléhejte na to, že vám bude stačit jen jeden tampónek. Spíše naopak. Vatové tampónky měňte do té doby, dokud nezůstane úplně čistý. Teprve pak je pleť důkladně vyčištěna. Při odličování na pleť netlačte, věnujte ji jemnou péči.

 5. Jak postupovat

  Při odličování začněte s očima. Na nich máte největší množství líčidla a jejich správné odlíčení je velmi důležité. Zbylá řasenka či stíny totiž mohou způsobit štípání očí nebo dokonce záněty spojivek. K odlíčení očí používejte speciální přípravky určené pro odličování očí – ty totiž nedráždí oči, nezpůsobí jejich zarudnutí nebo pálení.

  Jakmile budete mít důkladně vyčištěné oči, pokračujte s čištěním čela, od něj postupujte přes nos na tváře. Při čištění používejte lehké krouživé pohyby a vyměňujte vatové tampónky, dokud nebudou zcela čisté.

  Po odlíčení obličeje věnujte vaši péči i rtům, jelikož i na nich se usazují nečistoty. Rty odličujte a čistěte krouživými tahy po celé jejich ploše.

  Důležité je vyčistit důkladně i krk, jelikož kůže na krku je velmi jemná a rychle stárne. Postupujte směrem od brady až k dekoltu.

  Po důkladném odlíčení použijte tonikum, které stáhne póry.

Mohlo by vás také zajímat
Komentáře

 
© 2013-2018 www.Hautu.cz • kontakt info[a]hautu.cz