Jak na problémy s botami | Hautu.cz
Hautu.cz (Hautu.cz)

Jak na problémy s botami

07. září 2013 ·  · v rubrice Různé

Odřené paty, otlačené prsty, poškrábaný nárt… Obzvláště ženy mívají problémy, pokud vyrazí ven v nové obuvi. Je to dáno především tím, že se dámská obuv vyrábí v různých tvarech, výškách a pevnostech, a proto se hned napoprvé nepřizpůsobí každé noze. Co tedy dělat pro to, aby vás boty nezlobily a nohy byly jako v peřince?

 1. Roztáhněte je

  Pokud jsou vám boty těsné, bude za normálních okolností trvat poměrně dlouho, než je takzvaně rozšlápnete a ony se přizpůsobí vašim chodidlům. Abyste nemuseli trpět a chodit s puchýři, pomozte jim roztáhnout se. Stačí, když je ještě před prvním nošením lehce navlhčíte a vycpete novinami nebo papírem. Pokud vám to nebude vadit, můžete obuv navlhčit, obout ji a chodit v ní alespoň hodinu doma – bota se tak přizpůsobí přesně vašim potřebám.

  U měkké obuvi mnohdy pro její roztažení postačí projít se v ní v silných zimních ponožkách.

 2. Už nikdy otlačené prsty

  Zlobí-li vás vaše boty v oblasti prstů, které máte stále otlačené, protože se do špičky nemůžete vejít, nastříkejte dovnitř do špičky trochu lihu, Alpy nebo třeba slivovice a boty ihned nazujte. Uvidíte, jak rychle povolí. A vaše prsty už nebudou trpět.

 3. Nepoddajné pásky

  Obzvláště u sandálů se často objevují problémy s tím, že jejich pásky řežou, dřou, škrtí a jsou neohebné. Většinou jsou přelakovány, a proto bývají poměrně tvrdé. Před první vycházkou v nových sandálech je proto dobré pásky důkladně promnout v ruce, zkusit je různě zohýbat, stočit, aby byly poddajnější a trochu změkly.

  Pomoci si můžete také krémem na boty nebo obyčejným pleťovým krémem, či tělovým mlékem, které vetřete do pásků a poté důkladně promnete. Krém vám pomůže pásek trochu změkčit.

 4. Látka a kladívko

  Lodičky často pozlobí tvrdou patou, která rozedře vaši kůži do krve. Tvrdý materiál můžete změkčit za pomoci látky a kladívka. Patu obuvi vyplňte látkou – třeba kapesníkem nebo utěrkou a klepejte do ní z vnitřní strany kladívkem. Materiál hezky povolí.

 5. Otlačené polštářky

  Trápí-li vás otlačené polštářky vašich chodidel, pořiďte si gelové vložky do bot. Ty zakoupíte v každé obuvi nebo drogerii. Oceníte je především u bot na podpatku, kdy je na polštářky vašich chodidel vyvíjen poměrně velký tlak. Gelové vložky jsou malé a průhledné, proto je můžete vzít bez problémů i do otevřených bot.

 6. Odřený nárt

  Pokud vás boty dřou do nártu a nepomohla voda ani líh, kupte si speciální gelové pásky, které nalepíte zespodu obuvi na místě, kde vás dřou. Tyto pásky koupíte v lékárnách nebo v drogeriích.

Mohlo by vás také zajímat
Komentáře
Teeramate
28. července 2014

fesna fesna si :D Oksi, jestli chces jit fakt na bleask, tak mi napis maila a nejak se domluvime. A pokud jsi to napsala jen tak, tak dostanes na zadek :D Hezkou nedeli ;)

 
© 2013-2018 www.Hautu.cz • kontakt info[a]hautu.cz