Jak na pozitivní myšlení

Důležité je naučit se myslet stále pozitivně. Nestačí, pokud to bude jen pět minut denně, když si na to zrovna vzpomenete. Pozitivní myšlení se musí stát vaší rutinou. Jak na to?

 1. Ignorujte negativní myšlenky

  I když situace není taková, jakou byste si přáli, nenechte se ovlivnit a myslete pozitivně. Představujte si, jak se situace mění k lepšímu. Odrážejte pozitivní myšlenky a energii a vaše situace se změní. Stejně tak nevstřebávejte negativní myšlenky od vašeho okolí, ignorujte je, neposlouchejte je, klidně odejděte.

 2. Používejte jen pozitivní slova

  Nestačí jen pozitivně myslet, pozitivně musíte i mluvit. Odnaučte se používat tolik oblíbené slůvko NE a transformujte všechny vaše věty do pozitivní formulace. Mnohem lépe zní „Jsem zdravý,“ než „Nejsem nemocný“.

 3. Buďte aktivní

  Fyzická aktivita produkuje hormony štěstí a podporuje vaše pozitivní myšlenky. Věnujte se proto sportu, který vás baví, choďte na procházky nebo jezděte na kole. Dělejte prostě to, co vás baví a co vás udělá šťastnými.

 4. Milujte

  Hybnou silou pozitivního myšlení je láska. Milujte nejen vaše blízké, ale naučte se hlavně milovat sami sebe. Jak taky jinak můžete dát bezpodmínečnou lásku někomu jinému, když nepřijmete sami sebe. Dívejte se denně ráno a večer do zrcadla a opakujte si alespoň pětkrát po sobě v duchu nebo nahlas ta prostá dvě slůvka Miluji tě. Pokud je doplníte ještě vaším jménem, bude výsledek ještě lepší.

 5. Věřte si

  Důvěřujte sami sobě. Přesvědčujte se o tom, že jste dobří, úspěšní, šťastní. Nikdy nemůžete začít myslet pozitivně, pokud vás budou atakovat negativní myšlenky o vaší osobě.

 6. Obklopujte se pozitivními lidmi

  Čím více pozitivně naladěných lidí budete mít kolem sebe, tím snadněji vám půjde pozitivní myšlení. Vyhledávejte proto co nejčastěji společnost pozitivně naladěných lidí a nenechte se strhnout těmi, co myslí negativně.

 7. Vytrvejte

  Změna myšlení není otázkou jednoho dne nebo týdne. Připravte se na to, že je to postupný dlouhodobý proces, buďte proto trpěliví a nevzdávejte se po prvních dnech. Změna přijde – u někoho dřív, u někoho později, ale přijde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *