Jak na domácí bělení zubů

 1. Jedlá soda

  Žluté skvrny, které se objevují na vašich zubech, jednoduše odstraníte, pokud alespoň dvakrát do měsíce vyčistíte zuby jedlou sodou, neboli sodou bikarbonou.

 2. Pomerančová kůra

  Oloupejte pomeranč a použijte vnitřní bílou část kůry k vyčištění zubů. Kůra je tak účinná, že vygumuje všechny nečistoty a skvrny z vašich zubů.

 3. Citrónová šťáva

  Na velké skvrny na zubech aplikujte směs z jedné čajové lžičky čerstvé citrónové šťávy a soli. Vytvořte jemnou pastu a tu naneste na skvrny a nechte působit dvě minuty, nebo lehce čistěte. Nepoužívejte na čištění celé dutiny ústní. Citrón se solí je agresivní kombinace a mohla by poškodit zubní sklovinu.

 4. Hřebíčkový olej

  Jedenkrát týdně přidejte na vaši zubní pastu kapku hřebíčkového oleje, který má nejen čistící, ale i dezinfekční účinky.

 5. Jahody

  Jahody obsahují kyselinu jablečnou, a pokud je smícháte s malým množstvím jedlé sody, představují perfektní prostředek na bělení zubů. Tuto kombinaci nepoužívejte více jak dvakrát měsíčně, protože kyseliny by mohly poškodit zubní sklovinu.

 6. Zelený jíl

  Zelený jíl má mnoho blahodárných účinků. Smícháním prášku ze zeleného jílu s trochou vody získáte účinnou pastu na vybělení vašeho chrupu.

 7. Jablko, mrkev, špenát

  Tyto potraviny jsou přirozenými čističi zubů a likvidátory bakterií. Konzumujte je proto co nejčastěji.

 8. Šalvěj lékařská a bazalka svatá

  Tyto bylinky mají přirozený bělicí účinek. Ideální jsou sušené, rozdrcené a smíchané s vodou. Tuto pastu pak nanesete na zuby a necháte přibližně dvě minuty působit.

 9. Žvýkejte

  Žvýkačky bez cukru zvyšují tvorbu slin a tím čistí zubní povrch.

 10. Nekuřte

  Kouření způsobuje žloutnutí zubů. Jste-li silný kuřák, domácí způsoby bělení zubů vám nepomůžou, nebo jen velmi krátkodobě.

 11. Omezte kávu, černý čaj a víno

  Káva, černý čaj a červené víno pokrývají zuby nevzhlednou tmavou barvou, proto je důležité tyto nápoje co nejvíce omezit.

 12. Žádná čokoláda a borůvky

  I tyto potraviny vedou ke zvýšenému zabarvení zubů, proto je konzumujte jen zřídka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *