Jak na popáleniny od sluníčka

 1. Spolehněte se na přírodu

  Při spáleninách jsou účinným pomocníkem přírodní produkty, obzvláště pak aloe vera a levandule. Do kůže vmasírujte buď gel s obsahem výtažku z aloe vera, nebo pokud máte doma rostlinu aloe, rozkrojte její list a použijte jej jako obklad na spálená místa.

  Účinným prostředkem při popáleninách je také neředěný olej z levandule lékařské, který aplikujte co nejrychleji po spálení. Při rozsáhlejších popáleninách jej smíchejte s pupalkovým olejem a vtírejte do pokožky. Oba tyto oleje mají hojivé účinky a zabraňují tvorbě puchýřů.

 2. Pomůže Panthenol

  Po spálení je pokožka podrážděná a vysušená. Pokud ji budete pravidelně potírat každé dvě až tři hodiny Panthenolem, dojde k jejímu zklidnění a vyživení. Panthenol má navíc chladivé účinky, takže se vám i uleví od bolesti.

 3. Naložte se do vody

  Chladnější koupel vám pořádně uleví. Do koupele navíc můžete přidat podmáslí nebo jogurt – obsahují vápník, který napomáhá hojení kůže.

 4. Vodu i zevnitř

  Při popáleninách od sluníčka je nutný také dostatečný pitný režim. Dbejte na to, abyste denně vypili alespoň tři litry čisté vody za den.

 5. Zkuste tvaroh

  Chcete-li se zbavit kůži horkosti a dopřát jí zklidnění, vyzkoušejte obklady z tvarohu nebo jogurtu. Pomohou vám i obklady z vychlazeného zeleného čaje.

 6. Maska z jahod

  Na popálený obličej je velmi účinná maska z pleťového krému a tří rozmačkaných jahod. Směs naneste na obličej, nechte 20 minut působit a poté opláchněte.

 7. Přípravky po opalování

  V drogeriích nebo lékárnách zakoupíte speciální přípravky, které jsou určeny na podrážděnou pokožku po opalování. Mají chladivé a vyživující účinky a jsou vyrobeny na bázi emulze – nesmějí být mastné, jelikož pokožka potřebuje dýchat, aby se brzy zregenerovala.

 8. Vyhýbejte se slunci

  Nevystavujte podrážděnou spálenou pokožku přímému slunečnímu záření. Snažte se být co nejvíce ve stínu, nebo chraňte popálená místa vrstvou oblečení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *