Jak na celulitidu

 1. Jezte zdravě

  Zařaďte do vaší stravy co nejvíce ovoce, zeleniny, luštěnin, nízkotučného mléka, mléčných výrobků a maso. Zároveň dodržujte pitný režim a denně vypijte dva až tři litry tekutin, nejlépe čisté vody, minerální vody s nízkým obsahem sodíku a bylinných čajů. Omezte příjem alkoholu, kofeinu a nikotinu.

 2. Sportujte

  Dostatečným pohybem rozproudíte krevní a lymfatický systém, jehož nedostatečná činnost způsobuje celulitidu. Choďte plavat, běhejte, jezděte na kole, choďte na procházky nebo tancujte. Tyto činnosti zvýší prokrvení a posílí svalovou hmotu v oblasti hýždí, dolních končetin a břicha.

 3. Saunujte se

  Váš krevní a lymfatický systém podpoříte také saunováním, které pak zakončíte studenou sprchou. Vhodné je i domácí otužování, kdy budete střídat teplou a studenou vodu.

 4. Masírujte se

  Na celulitidu jsou vhodné i masáže. Pokud nemáte čas chodit na přístrojové či ruční masáže do kosmetických studií, namasírujte se doma. Napusťte si vanu, přidejte si do ní rozmarýn, levanduli, mátu a šalvěj, které podporují odstraňování celulitidy, a zhruba čtvrt hodiny se důkladně prohřívejte. Poté si vezměte kartáč nebo režnou žínku a masírujte pod vodou krouživými pohyby místa postižená celulitidou.

 5. Krémujte se

  Existuje spoustu přípravků, které mají zatočit s celulitidou. Ovšem nejdůležitějším efektem je právě to, že s nimi kůži masírujete a prokrvujete. K tomu vám stačí obyčejné tělové mléko. Ale samozřejmě mléka a gely obohacené o výtažky z rostlin a esenciálních olejů podporující redukci celulitidy jsou účinnější. Velmi dobrý účinek na odbourávání celulitidy má například esenciální olej ze skořice nebo kofein.

 6. Další možnosti

  Kromě vlastní pomoci se můžete svěřit i do rukou odborníků. Kosmetické salóny dnes nabízejí široké spektrum služeb na odstranění celulitidy, cvičení na nejrůznějších přístrojích či různé masáže a zábaly proti celulitidě. Celulitidu je možné odstranit i chirurgicky pomocí liposukce.

Jeden komentář u “Jak na celulitidu

 1. Liško, když se tu mluvilo aa otve9m veldzhu, nedalo mi to a musela jsem se podedvat. Teď jsi asi ztratila kousek sve9 anonymity, třeba tě budou na ulici pozne1vat cized lide9 :DZaujalo mě, že jsem ti trochu podobne1, tak si tu hned musedm přihře1t poledvčičku, když se tu chve1led tvůj vzhled. Brfdle nosedm taky, ale až v poslednedch letech. Ale nos me1š mnohem hezčed. Je1 jsem se s tedm svfdm frňe1kem něco natre1pila (a okoled občas tre1pilo mě).A na tělo by to chtělo de1t si trochu do těla, jestli s nedm nejsi spokojene1. Taky si to sama furt ředke1m, že celfd den prakticky sededm na zadku. Snad mě nadche1zejedced jaro vyte1hne z dedry a něco podniknu :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *