Jak na dokonalý make-up

 1. Jaký druh make-upu vybrat

  Při vstupu do drogerie vám možná až přechází zrak, kolik nejrůznějších druhů make-upu je k mání. Kdo se má v tom nepřeberném množství vyznat? Určitě je dobré vyzkoušet si testovací vzorky, které jsou v dobře vybavených drogériích samozřejmostí. A obecně platí, že normální pleti svědčí lehčí báze, naopak sušší pleť vyžaduje takový make-up, který jí poskytne dostatek hydratace a nevytvoří na pleti jakési šupinky.

  • Tekutý make-up – je vhodný pro přirození nalíčení, hydratuje suchou pleť nebo zmatní pleť mastnou. Má nízké až střední krycí schopnosti.
  • Pěnový make-up – lehce se roztírá a dobře přilne k pleti, zmatňuje a hydratuje suché oblasti.
  • Make-up v tyčce – nejedná se o korektor, ale o klasický make-up, který schováte v každé kabelce. Obsahuje vysoký podíl pigmentů, takže dokonale kryje a navíc zvláčňuje pleť.
  • Pudrový make-up – je ideálním pomocníkem pro překrývání všech vašich nedokonalostí.
  • Minerální make-up – díky obsahu přírodních minerálů je vhodný pro citlivou a problematickou pleť, dobře kryje, ale nezakrývá rysy obličeje.
 2. Jak vybrat vhodný odstín

  Pokud vybíráte vhodný odstín make-upu, nikdy ho nezkoušejte na hřbet ruky. To je nejčastější chyba, kterou dělá většina žen. Hřbet ruky je mnohem tmavší, než váš obličej, takže výsledný efekt make-upu na obličeji by pak nebyl to pravé. Make-up zkoušejte přímo na obličeji, ideálně na čelisti. Naneste dva až tři odstíny a porovnejte, který je nejlepší. Pokud je to možné, jděte porovnat na denní světlo, kde make-up nejvíce vynikne. Pokud vaší barvě pleti neodpovídá žádný odstín, zvolte raději make-up o tón světlejší.

 3. Make-up není pro opálení

  Nesnažte se docílit pomocí make-upu opáleného vzhledu. Budete vypadat nepřirozeně. Chcete-li vypadat opáleně, zajděte do solária nebo použijte samoopalovací krém.

 4. Čím make-up nanášet

  Existuje spousta nejrůznějších štětců a houbiček pro nanášení make-upu, avšak nejlepší službu vám poskytnou vaše prsty. Pamatujte však na to, že si ruce musíte před nanášením make-upu umýt, ať si na obličej nezanesete nějakou infekci. Pokud používáte štětce a houbičky, nezapomeňte je po každém použití důkladně umýt, aby se na nich nemnožily bakterie.

 5. Jak nanášet make-up

  S nanášením make-upu začněte od čela a pokračujte směrem dolů. Na čele roztírejte make-up až k vlasovým kořínkům, poté se přesuňte do oblasti očí, nezapomeňte na víčka a prostor kolem obočí. Při nanášení make-upu na tvářích jej roztírejte až k uším, ideálně až na ušní boltce, vyhnete se tak bílým flekům. Stejně tak z brady jej nanášejte až pod čelist, aby nenápadně splynul s barvou vaší kůže. Pokud i nadále vystupují z vaší pleti nějaké nedokonalosti, upravte je za pomoci korektoru. Výsledný vzhled pak zafixujte transparentním pudrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *