Jak kreativně tvořit s dětmi

 1. Namalujte si originální tričko

  Každé dítě chce být originální. Dovolte mu to a nechte ho vytvořit tričko podle vlastního vkusu. Postačí vám k tomu barvy na textil, které koupíte v každém dobře vybaveném papírnictví nebo snadno objednáte přes internet, obyčejné štětce a tričko, mikina, nebo kalhoty, které bude vaše dítko zdokonalovat. Kreativitě se meze nekladou. Po namalování nechte barvy uschnout, přežehlete podle návodu uvedeného na barvách a vaše ratolest má originální tričko vlastního designu.

 2. Dárek pro prarodiče nebo kamarády

  Pokud chce váš potomek obdarovat své blízké nebo kamarády originálním dárkem, kupte mu bílý porcelánový hrneček, mističku nebo talířek a barvy na porcelán, dejte mu do ruky štětec a nechte ho malovat. Barvy nechte zaschnout, poté vypalte v troubě dle návodu na barvách a originální kousek je na světě.

 3. Tvořte ze slaného těsta

  Vytvořte společně těsto z jednoho dílu hladké mouky, jednoho dílu soli a půl dílu vody. Z něj pak společně vykrajujte ozdoby, nebo tvořte různé postavičky či tvary. Hotové výrobky sušte v troubě zhruba dvě hodiny. Po vychladnutí je můžete ještě pomalovat vodovými barvami.

 4. Hliněné tvoření

  Další ideální hmotou podporující kreativitu dětí je samotvrdnoucí hlína. Koupit se dá v papírnictví nebo ve specializovaných obchodech s výtvarnými potřebami a tvořit se z ní dá snad vše. Děti si mohou vyrobit různé postavičky, doplňky do pokojíčku nebo různé dárečky pro blízké. Hlína vysychá na vzduchu.

 5. Obrázek z lékařských špachtlí

  Lékařské špachtle dobře poslouží nejen pro koukání do krku, ale i jako podklad pro obrázek. V lékárně nebo zdravotnických potřebách je běžně seženete, doma je pak stačí slepit, pomalovat nebo polepit například obrázky z časopisů.

 6. Vytvořte si vlastní papír

  Aby si měly děti na čem kreslit a tvořit, můžete s nimi vytvořit vlastní papír. K výrobě vám postačí jakýkoliv papír nebo noviny Roztrhejte je na kousky a smíchejte s vodou. Vytvořte kaši, kterou obarvěte barvou dle vašeho vkusu. Poté z papíroviny vymačkejte přebytečnou vodu, hutnou kaši naneste na rovnou plochu – ideální je balicí papír nebo igelit, na který se hmota nepřilepí. Hmotu rozprostřete a můžete ji ještě vyválet válečkem, aby byl  výsledný papír všude stejně silný. Výsledek dejte usušit na sluníčko. Pokud se papír při vysoušení zkroutí, můžete jej po vyschnutí přežehlit žehličkou přes suchou utěrku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *