Jak je to s pojištěním odpovědnosti za škodu a vyplatí se jej sjednat?

Jistě každý z nás má nějaké druhy komerčního pojištění. Je to typicky třeba majetkové pojištění nebo pojištění, které sjednáváme před cestou do zahraničí. Stále častěji si však v dnešní době lidé uvědomují důležitost pojištění osobní odpovědnosti. V čem toto pojištění vlastně spočívá, jaké varianty si lze sjednat a kdy to má smysl? Na to si odpovíme v našem článku.

Zohledněte rizika a dle toho se pojistěte

Než si vyberete libovolný pojišťovací produkt, rozhodně se vyplatí si tak nějak dopředu zhodnotit rizika. Jaká je pravděpodobnost, že k takové situaci dojde? Dívejte se na to ale skutečně reálnou optikou a myslete na to, že mnohdy k něčemu dojde, když to nejméně čekáme. Proto nestojí většinou tato otázka tak, zda se pojistit, ale na jakou pojistnou částku se pojistit.

Občanská odpovědnost

Typickou formou pojištění odpovědnosti jsou situace vztahující se k situacím z běžného občanského života. Ať už jsou to banality, jako rozbití zboží v obchodě, nebo závažnější situace, jako újma na zdraví. Občanská odpovědnost jako pojišťovací produkt u pojišťovny ERGO zahrnuje různé druhy škod. Jedná se o škody:

  • Majetkové
  • Finanční
  • Újmu na zdraví

Dokážete tak tímto pojištěním pokrýt prakticky libovolné životní situace. Jak je třeba pravděpodobné, že někoho srazíte na sjezdovce a ublížíte mu? No pokud chodíte lyžovat, tak asi vždy nějaká bude.

Odpovědnost zaměstnance

Dále tady máme klasický zaměstnanecký poměr. To je další typická situace, kde se vyplatí zajistit si pojištění odpovědnosti za škodu. Škodu totiž snadno způsobíte nejen náhodnému člověku, ale také svému zaměstnavateli. Zde se zpravidla dále rozlišuje míra rizika spojená s konkrétním zaměstnancem, třeba u řidičů se služebním vozem jsou rizika větší.

Existují také speciální varianty pojištění, které pokrývají další životní situace. Proto jsou tady například také varianty pojištění pro piloty, letecké instruktory a jejich žáky, kde se zohledňují rizika spojená specificky s těmito aktivitami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *