Jak chytře vybrat e-shopové řešení

Začátečník obvykle stojí před zásadním dilema, na čem vlastně svůj e-shop bude provozovat. Proč se mu spíš vyplatí pronájem internetového obchodu?

E-shop vytvořený na míru nebo pronajatý

Začínající podnikatel dostává s pronajatým e-shopem v podstatě kompletní balíček služeb. Ušetříte si shánění grafika, programátora a řady dalších odborníků. Uspořený čas je na místě rozhodně věnovat spíše do rozvoje vlastního podnikání.

Vyhnout se můžete ale i nemalým finančním nákladům. Tvorba e-shopu na míru stojí desítky tisíc, rozpočet může překročit ale klidně i sumu 100 000 Kč. Jednorázovou vstupní investicí to navíc nekončí, pravidelné poplatky vám bude váš internetový obchod při tomto řešení generovat rok co rok.

I za pronájem e-shopu se samozřejmě platí. Řádově se ale pohybujeme v mnohem nižších částkách, přibližně ve stovkách korun. Výhodou je i to, že si svůj rozpočet můžete dimenzovat zcela přesně. Na začátku podnikání je totiž potřeba hlavně počítat, přecenit v nezkušenosti svoje ekonomické síly se nevyplácí.

Co zaplatím a co za to vlastně dostanu

V tomto případě vám nehrozí žádné mimořádné výdaje. Přesně předem víte, kolik zaplatíte a co za to vlastně získáte. Rozhodně se přitom nedá říci, by toho bylo málo a že pronájem e-shopu by znamenalo platformu jakkoli polovičatou.

Začátečníkům určitě nebude chybět nic podstatného, už v základu získáte třeba možnost napojení na systémy přepravců nebo na účetní systém. Pokud tak od začátku neplánujete nabízet absolutně specifické zboží nebo rovnou útočit na nejsilnější hráče na trhu, je možné, že z pronajatého e-shopu vlastně nikdy ani nebudete mít potřebu odejít.

E-shop na míru je konstruován na klienty s náročnými individuálními požadavky, to ale poměrně podstatná množina podnikatelů nesplní a jednalo by se tudíž pro ně o vcelku zbytečný výdaj.

Na co se zaměřit u konkrétního poskytovatele

Napálit se ovšem určitě můžete i v této situaci. Předem si nutně zjistěte, co všechno vámi poptávaný internetový obchod vlastně umí. Ideálně si sepište svoje požadavky, ať víte, zda nabídka odpovídá vaší představě. Levný pronájem e-shopu se může v konečném důsledku citelně prodražit o dodatečnou implementaci dalších funkcí.

Řada firem umožňuje si před vlastní objednávkou nejdřív jejich produkt nezávazně vyzkoušet, což lze vřele doporučit. Uděláte si proto nejpřesnější představu o tom, co internetový obchod umí, ale také si osaháte administraci.

Přestože byste s pochopením ovládání neměli mít problém ani jako absolutní technologický laik, je možné, že vám na první pohled zkrátka jedna alternativa „sedne“ do ruky více než jiná.

Pokud by přece jen kdykoli později nastal problém, vždy se můžete obrátit na technickou podporu, jejíž služby už jsou započítány v částce za pronájem.

Chcete si vyzkoušet profesionální e-shopové řešení na 60 dní zcela zdarma bez omezení funkcí? Jděte na stránku www.inshop.cz .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *