Vzpomeňte si na zesnulé a přineste jim na hřbitov doma vyrobenou dekoraci

Na začátku listopadu, přesněji hned druhý listopadový den si téměř každý z nás vzpomene na někoho, kdo již není mezi námi. Na 2. listopad totiž připadají dušičky, tedy památka všech zesnulých.

Dušičky se slaví již několik století

Historie tohoto svátku, kdy bychom se měli modlit za duše všech zemřelých, spadá až do 10. století. Na začátku století 20. se i díky milionovým mrtvým při světových válkách stává tento svátek masovou záležitostí, kdy lidé ve velkém vzpomínají na ty, kteří opustili jejich životy.

Hroby jsou ozdobeny věnci, pořádají se smuteční průvody a hřbitovy svítí zapálenými svíčkami.

Tradice, že se v tento listopadový večer a podvečer chodí na hřbitov a vzpomíná na ty, kteří již nejsou mezi námi, bez debat patří i k dnešní moderní době.

Téměř každý z nás si minimálně na někoho vzpomene, velká většina lidí pak chodí právě v těchto dnech na hřbitov, aby zapálila za zemřelé svíčku a vzpomenula na ně na místě, kde odpočívají.

Věnce na hroby nemusíte pouze kupovat, ale za pár minut je můžete vytvořit i samy.

Pokud se i vy letos chystáte navštívit na hřbitově své blízké, přineste na jejich hrob nějakou krásnou dušičkovou dekoraci, kterou samy vytvoříte. Ať už samy nebo s malými dětmi, vždy můžete vytvořit krásné dušičkové věnce a jiné dekorace, které budou pro vaše zesnulé přátele a rodinné příslušníky jistě milou vzpomínkou.

Přírodní věnce vás nebudou stát téměř ani korunu a při jejich tvorbě si užijete spoustu zábavy. Stačí navštívit les nebo park blízko vašeho bydliště a nasbírat různé přírodniny. Na polystyrenový nebo třeba slaměný korpus pak můžete použít například kaštany, různé sušené květy nebo listí. Záleží pouze na vaší fantazii, jak dušičkový věnec ozdobíte.

Ozdobit hroby můžete nejen věnci, ale i další dekorací

Pokud nechcete zdobit věnec, můžete také vytvořit dekorativní stojánek na svíci. K tomu budete nejčastěji potřebovat chvojí, tedy větve různých jehličnatých stromů. Ty drátkem obmotáte kolem dna svíčky, který bude umístěn na klasickém bodci pro svíce.

Na chvojí pak připevníte různé ozdoby, jako jsou mašle, sušené květy a jiné. Při instalaci dekorace dávejte pozor, aby při zapálení svíčky nedošlo k požáru. Pokud se bojíte, můžete použít umělou svíčku na baterky, nebo obyčejnou svíčku jednoduše nemusíte zapálit.

Doma nebo na hřbitově, hlavní je si vzpomenout

Dušičky jsou dnem, při kterém by si měl každý z nás vzpomenout na ty, kteří jsou stále v našich srdcích, ale již ne životech. Pokud přitom půjdete navštívit hroby vašich blízkých udělejte jim radost tam nahoru do nebe nějakou příjemnou dekorací, která jinak pošmurné hřbitovní místo promění v příjemné zákoutí.

Vše, co potřebujete k vytvoření originální dekorace na dušičky najdete na stránkách www.lepaso.cz . Mají zde obrovský výběr floristických potřeb a drobných dekorací pro každé roční období a svátek.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *