Nedělejte si starosti o své děti, svěřte je profesionální agentuře

Starosti s hlídáním dětí má v poslední době stále více rodičů. Ne všechny školky mají stálá místa pro celotýdenní docházku a také jsou časově omezena. O víkendech, svátcích a večerních hodinách s nimi tedy nelze počítat. Pak nám nezbývá nic jiného než se spolehnout na své přátele a rodinu, což také nejde neustále. A do rukou cizích lidí svěřit děti bez prověření nemůžeme. V takovou chvíli je nejvyšší čas zkontaktovat agenturu na hlídání dětí, která vám sežene chůvu na míru podle vašich požadavků.

Sdělte agentuře i ty nejnáročnější preference

Nemějte žádné obavy z náročnosti svých požadavků. Agentura na hlídání dětí si uvědomuje, jak jsou pro vás vaše děti důležité a je schopná se vám přizpůsobit téměř ve všem. Každá chůva v jejich databázi je již prověřená s doložitelnými referencemi. Čím více tedy svoje přání agentuře na hlídání dětí budete specifikovat, tím lepší chůvu pro vás vybere. Nezapomeňte také sdělit, zda žádáte chůvu pro pravidelné či nárazové hlídání a zda vaše dítě potřebuje nějaký speciální přístup, aby agentura mohla vybrat chůvu s dostatečnými zkušenostmi.

Využijte první návštěvu chůvy k jejímu prověření

Předtím, než chůvě svěříte své dítě a odejdete za svými povinnostmi nebo osobními záležitostmi, udělejte si čas, abyste chůvu lépe poznali. Můžete se jí například zeptat, jak by postupovala v různých případech a také si s ní utvořit trochu bližší pouto pro případ, že budete potřebovat pravidelné hlídání. Pokud navíc vaše dítě uvidí, že s chůvou vycházíte, snadněji ji přijme. Dítěti byste měli chůvu představit vy sami a při první návštěvě zůstat alespoň chvíli společně s nimi, aby si dítě na chůvu lépe zvyklo a nezůstalo hned o samotě s cizím člověkem.

Naslouchejte svému dítěti i své intuici

Mnoho lidí se bojí, že je může pravidelné hlídání vzdalovat od dětí, ale opak je pravdou. Děti totiž rády vyprávějí svým rodičům, co všechno zažili v jejich nepřítomnosti. Stejně tak vám budou jistě vyprávět i o čase stráveným s chůvou. Pokud vypozorujete, že se s ní vaše dítě necítí dobře, můžete kdykoliv požádat o novou chůvu. Služby, které agentura na hlídání dětí nabízí, jsou velmi pestré a je pro ně prvořadá spokojenost vaše a vašeho dítěte. Stejně tak se můžete dohodnout s agenturou i na venkovní hlídání, kdy může chůva vyzvedávat dítě ze školy, doprovázet ho na zájmové kroužky nebo ho dokonce brát i na výlety. A proč se opravdu nespoléhat na soukromé inzeráty? Čtěte zde.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *