Jak na vlastní server? Je to jednoduché

Potřebujete vlastní server? Nejenom, že můžete využít řešení současných velkých či menších poskytovatelů v oblasti hostování. Problémem nemusí být jeho zprovoznění ani u vás doma. Návod, jak na to, vám přinášíme v dnešním článku.

Sever je možné si sestavit, nebo koupit hotový

Jsou dvě možné cesty, kterými se lze vydat. Pokud jste zkušenější, je možné si celý server postavit. Nutno však říci, že je to poměrně náročné a také komplikované. Lepší volbou je pořídit již hotový. Nabídka je na současném trhu celkem bohatá, a to nejenom s ohledem na to, že můžete hledat servery nové, ale i s ohledem na to, že chcete koupit použité. Bazar serverů je možností, jak najít ten pravý. A to s ohledem na jeden důležitý parametr, kterým je výrazně nižší cena.

Pozor na konektivitu

Pokud máte pouze obyčejné připojení k internetu, určené pro domácnosti, může to být problém. V případě provozu vlastního serveru, ke kterému se bude pravidelně a z různých míst přistupovat, je třeba zajistit dobrou konektivitu. Kdo se rozhodne provozovat doma vlastní server, měl by si zajistit co možná nejlepší internetové připojení. Optická síť je brána jako osvědčený standard, se kterým vedle nešlápnete.

Jaké by měly být parametry serveru?

I toto je velmi důležité. Roli zde hrají primárně vaše požadavky, spojené s jeho následným využitím. Je několik obecných požadavků, na který hledět, když server rack pořizujete. O co konkrétně se jedná? Pokud pomineme různé druhy portů a také zdroj, tak nelze zapomínat právě na tuto trojici věcí:

  • Procesor
  • Operační paměť
  • Pevné disky

Osvědčeným řešením do budoucna jsou nejenom servery dostatečně výkonné, ale rozhodně i ty, které nabídnou hned několik pozic pro umístění pevného disku. Toto řešení přijde vhod kdykoliv v následujících měsících nebo letech, kdy bude třeba kapacitu vašeho domácího serveru více či méně navýšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *