Jak založit e-shop zdarma a kdy se vyplatí?

Chcete práci, která vám bude vydělávat 24 hodin a 7 dní v týdnu? Kde si budete moci naplánovat plnění úkolů podle svých časových možností? Pak si založte e-shop a začněte podnikat. Založit e-shop je dnes otázkou na pár chvil. 

E-podnikání stále v kurzu

Online prostředí je místem, kde jsou neustále otevřené brány novým nápadům. Každý nový e-shop má šanci na úspěch nejen na českém poli, ale i na zahraničních trzích.

K podnikání potřebujete jen minimální investici v řádu pár stovek korun. Dnes už lze podnikat i s tzv. e-shopem zdarma a bez nutnosti nakoupení zboží na sklad.

Získáte práci bez nadřízeného a budete si moci sami naplánovat, kdy se věnujete práci a kdy rodině.

Založení e-shopu

Na počátku podnikání je třeba se rozhodnout, zda si e-shop naprogramujete vlastními silami nebo tuto práci svěříte odborníkům. Ve druhém případě máte možnost nechat si zhotovit e-shop na míru, využít pronájem nebo využít tzv. e-shopy zdarma.

E-shop zdarma, jak začít

K dispozici je mnoho platforem pro založení e-shopu zdarma. Některé jsou pouze v anglickém jazyce. Jejich ovládání je však intuitivní a pro založení e-shopu není třeba žádných technických znalostí.

Tvorba e-shopu zdarma je umožněna například na platformách Woocommerce nebo Presta shop. Postupně se budete muset naučit ovládání e-shopu a narazíte i na nepříjemné limity free verzí. Budete například omezeni množstvím položek a nebude dostupná řada užitečných funkcí. 

Kroky pro založení vlastního e-shopu:

  • Výběr domény nebo subdomény a její registrace.
  • Výběr šablony e-shopu z přichystaného řešení.
  • Vložení zboží a vlastní nastavení funkcí obchodu.

Zdarma jen na čas

Při tvorbě e-shopu si dejte pozor zejména na skutečnost, zda se jedná o řešení pro e-shop na open source platformě nebo jste zvolili verzi, která je zdarma jen po určitou dobu.

Obvykle jako zkušební verze nebo testovací období. Taková verze později přechází na pronájem e-shopu nebo si budete muset odkoupit hotové řešení.

Zdarma se nevyplácí

E-shop zdarma je výhodný, protože vám nabídne možnost odstartovat podnikání s minimem nákladů. Máte možnost prověřit váš podnikatelský nápad v praxi a postupně se učíte ovládat jednotlivé funkce. E-shop jste založili za jeden večer a start podnikání byl prakticky okamžitý.

Brzy ale narazíte na několik nepříjemných skutečností. Tou hlavní je omezený počet produktů. Zároveň si budete muset vystačit jen se základními funkcemi, což vás bude stát nejen čas, ale i ušlý zisk. Budete mít omezenou možnost propagace a využití nástrojů online marketingu.

V takovou chvíli je nejlepším řešením využít pronájem e-shopu. Je to stále levný e-shop, náklady vychází na pár desítek korun. Získáváte ale řešení, které má za sebou zákaznickou a technickou podporu a nabízí mnoho pokročilých funkcí. Později se můžete rozhodnout pro zakoupení hotového e-shopu nebo tvorbu e-shopu na míru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *