Jak správně věšet prádlo

 1. Napněte šňůry

  Základem pro správné pověšení prádla jsou důkladně vypnuté šňůry. Na provislých šňůrách vám bude prádlo sjíždět a nevyvěsí se do správného tvaru.

 2. Sušte venku

  Pokud máte možnost, sušte prádlo alespoň přes léto venku. Lépe se vyvěsí a bude hezky prodýchané. Než jej pověsíte, důkladně otřete šňůry navlhčeným hadrem a stejně tak i kolíčky, pokud je necháváte venku. Zamezíte tak zašpinění prádla.

 3. Třepejte

  Před pověšením prádlo vždy důkladně protřepejte, aby získalo svůj originální tvar. Díky tomu si značně usnadníte žehlení.

 4. Používejte více kolíčků

  Aby se prádlo nevytahovalo do podoby, do které nemá, použijte při jeho věšení více kolíčků, které zabezpečí jeho tvar.

 5. Sušte na ramínku

  Pokud nechcete mít na tričkách, košilích nebo dalším oblečení otisky od kolíčků, chcete si ušetřit žehlení a vyhnout se vytahaným tvarům, pak sušte oblečení na ramínkách. K sušení používejte výhradně ramínka s oblými rohy, která zabrání tvoření boulí na ramenou. Ramínka pak jednoduše navěšte na nějakou tyč. Trička i košile se krásně vypnout a mnohdy už nebudou potřeba žehlit vůbec, nebo bude stačit je jen lehce přežehlit.

 6. Sušení v zimě

  Sušíte-li prádlo v bytě, ať už celoročně, nebo jen v zimě, je dobré rozvěsit ho na ramínka. Prádlo lépe proschne a usnadníte si následné žehlení. Nikdy nesušte prádlo na radiátoru, protože by na něm zůstaly otisky žeber.

 7. Citlivé tkaniny

  Prádlo z jemných tkanin, jako například z hedvábí, smíšených materiálů nebo vlny upravte do požadovaného tvaru, kterého má po usušení dosahovat, a pověste na ramínko. Pokud jej budete věšet na šňůru, použijte více kolíčků pro uchycení.

Jeden komentář u “Jak správně věšet prádlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *