Jak si jednoduše sjednat kvalitní pojištění?

Kvalitně sjednané pojištění je bezpochyby základem pro klidný a spokojený život. Někteří lidé mají ovšem z jeho sjednání strach, neboť neví, co čekat. Přitom se jedná o standardní podpis smlouvy, při němž si ale budete muset dát pozor na některá specifika. Nejde však o nic složitého, protože se každý den v celé České republice podepisují desítky nových pojistných smluv.

Proč se nechat pojistit?

Možná by vás napadla otázka, proč se vlastně obtěžovat se sjednáváním a podpisem pojistné smlouvy. Důvod je jednoduchý, nikdo z vás totiž nemůže vědět, co ho v následujících minutách potká, a proto je dobré být připraven i na ty nejhorší alternativy. Pokud vám například přírodní katastrofa vezme střechu nad hlavou, je pojišťovna zpravidla jedinou institucí, která vám je ochotna pomoci. Pojistit ovšem můžete i své chování v běžném občanském životě, což je velice praktické.

Na co si dát pozor?

Pojištění majetku a odpovědnosti je standartním produktem pojišťovacího trhu, který byste měli mít sjednaný i vy. Dejte si ovšem pozor na některá úskalí, kterými jsou zejména oblasti, na něž se samotné pojištění vztahuje. Větší pozornost je nutné věnovat i cílové částce neboli pojistnému plnění v případě, že budete mít na jeho nárok. Zaměřte se také na výši měsíčních záloh a jejich placení.

Co když budu mít nějaké otázky?

Pokud budete pojištění sjednávat poprvé, je přirozené, že budete mít nějaké otázky. Pro širší informovanost můžete využít internetové stránky konkrétní pojišťovny. Získáte daleko lepší přehled o jejich produktech a sami si uděláte obrázek, jaké pojištění byste vlastně chtěli sjednat. Pro specifičtější informace se obraťte přímo na telefonní operátorku, která vám ihned ochotně zodpoví jakékoliv vaše dotazy. Dnes si totiž můžete sjednat majetkové pojištění i online.

Sjednání pojištění není nic těžkého. Dejte si pouze pozor na výše zmíněná úskalí. Pokud však budete přemýšlet a ptát se na nejasné informace, nemůžete udělat chybu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *