Jak na akné

 1. Ruce pryč z obličeje

  Zanícený obličej je potřeba udržovat co nejvíce v čistotě. Dejte si proto pozor, abyste se ho neustále nedotýkali rukama. Vaše ruce se každou chvíli něčeho dotknou, ať už je to třeba teď klávesnice počítače, klika u dveří nebo zboží v obchodě. Veškeré bakterie se tak z daných předmětů přenesou na ruce a v okamžiku, kdy se chcete jen poškrábat na obličeji nebo si otřít pot, tak i na obličej.

 2. Pravidelně myjte obličej

  V obchodech seženete nepřeberné množství přípravků určených speciálně pro problematickou pleť a proti tvorbě akné. Investujte alespoň do čistícího gelu a pleťové vody a ošetřujte váš obličej těmito speciálními prostředky dvakrát denně.

 3. Upravte si jídelníček

  Na stav kůže a tvorbu akné má velký vliv i to, co jíte a pijete. Negativní vliv na stav vaší pleti mají sladkosti, všechna kořeněná jídla, bílé pečivo, červené maso a uzeniny, ale také kofein, alkohol a samozřejmě kouření. Proto byste měli tyto položky ze svého jídelníčku vyškrtnout buď úplně, nebo je alespoň co nejvíce omezit. Pozitivně naopak bude na stav vaší pleti působit strava bohatá na vitamíny a minerály, dopřejte si proto dostatek ovoce a zeleniny nebo acidofilní či kefírové mléko.

 4. Dejte si do těla

  Stav vaší pleti pomůže zlepšit i cvičení. Pohyb totiž obnovuje rovnováhu hormonů a tím zmírňuje produkci mazu ve folikulech. Navíc díky tomu, že se zapotíte, dojde k vyčištění pórů a odvedení odumřelých kožních buněk na povrch pokožky. Věnujte se proto alespoň třikrát týdně nějakému sportu, pomůže například i půl hodina aerobního cvičení.

 5. Pomoci může i antikoncepce

  Ženy, které trpí silným akné, mohou zvolit jako pomoc hormonální antikoncepci, která reguluje hladinu hormonů a snižuje produkci mazu. Toto řešení však nemusí pomoci a není vhodné pro všechny ženy. Tuto metodu musíte vždy konzultovat se svým lékařem.

 6. Babské rady

  Jak už to tak bývá, rady našich babiček bývají většinou velmi cenné. A proto můžete i na akné vyzkoušet některou z jejich rad. Zkuste si například uvařit hrst natě z petržele ve čtvrt litru vody po dobu pěti až deseti minut a tímto vývarem si pak třikrát denně potírejte vaši pleť.

 7. Laserová terapie

  Pokud vám nic nezabírá a nemůžete se akné zbavit, vyzkoušejte laser. Laser hubí bakterie, stahuje póry a zmírňuje činnost mazových žláz, navíc odstraňuje jizvičky po pupínkách. Ošetření vám provedou v kosmetických centrech, připravte se však na to, že zákrok může být mírně bolestivý a ošetřená pleť pak může zůstat několik hodin zarudlá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *