Jak chytře využít nebankovní půjčky?

Nebankovní půjčky jsou specifickým finančním produktem. Aby sloužily ve váš prospěch, musíte si uvědomit právě zvláštnosti tohoto druhu úvěru a podřídit se jim. Je také na místě větší ostražitost, musíte si prověřit poskytovatele. Jak to udělat rychle a co nejvýhodněji s jistotou, že jste nic nezanedbali?

Posouzení vlastních možností

Nebankovní půjčka se od klasické v bance liší v objemu peněz, které poskytuje a také v délce splatnosti. Bankovní půjčky nabízí většinou několik desítek tisíc, nebankovní půjčka je tu do toho, aby pomohla v náhlé finanční tísni, takže nabízí sumu do cca 20 000 Kč. Co se týče splatnosti, u online půjčky je počítána ve dnech. Na to si každý musí dát velký pozor. Než uzavřete smlouvu, důkladně zvažte vaši finanční situaci. Musíte mít absolutní jistotu, že nebude problém peníze vrátit. Pokud pochybujete, raději si vezměte úvěr jen na menší částku. Když peníze včas nevrátíte, hrozí dost vysoké sankce a vše může skončit až u exekutora.

Vyberte si správně

Díky novele zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní v tomto článku) se rapidně snížil počet nebankovních subjektů. Z původních cca 60 000 jich na trhu působí jen několik set. Každá nebankovní společnost totiž nově musí prokázat kapitál ve výši 20 milionů korun a také musí být držitelem licence od ČNB. O tu si subjekty mohly požádat do 1. 3. 2017. Stále ještě se může stát, že narazíte na podvodnou firmu. Než si o půjčku požádáte, podívejte se na web ČNB. Najdete zde dočasný registr poskytovatelů nebankovních úvěrů, kteří mají požádáno o vydání licence.

Nejlépe zdarma

Když si půjčujete poprvé, využijte nabídky na půjčku zdarma. Najdete ji u Via SMS s.r.o. Tato společnost si požádala o licenci jako jedna z prvních a navíc patří k zakládajícím členům Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *