Jak a od koho koupit ojeté auto?

Ojeté vozy jsou na českém automobilovém trhu stále nejžádanějším zbožím. Ne všichni máme dostatečný finanční obnos na nákup zbrusu nového auta a ne všichni chceme do nákupu nového auta investovat několik set tisíc korun. Naštěstí na trhu s ojetými auty se dají najít velmi kvalitní modely za minimum své původní ceny. Bohužel trh s ojetými auty je také plný nekvalitních vozů, kterým se všichni chceme při nákupu vyhnout. Jak a především od koho koupit ojetý vůz? Na to se nyní zaměříme detailněji.

Máme několik možnosti pro koupi

Pokud máte v plánu vybírat ojetý vůz, máte na výběr z několika variant. Ze všeho nejdříve byste samozřejmě měli znát základní pravidla, jak na výběr ojetého vozu a na jaké skutečnosti si dávat pozor. Vždy je třeba před koupí nechat důkladně prověřit vůz po právní i technické stránce. ZDE můžete najít základní rady, jak nenaletět při výběru ojetého vozu. My se zaměříme na to, od koho kupovat ojetý vůz. Existují tři základní možnosti.

První je nákup od rodiny a od známých

Ze všeho nejdříve se porozhlédněte u svých známých a u rodiny, zda někdo z nich nenabízí svůj ojetý vůz na prodej. U rodiny a dobrých známých máte jistotu toho, že automobil není kradený a také víte, jak se o něj jeho předchozí majitel staral. Zda bylo auto servisováno, zda bylo v garáži a jak o něj bylo celkově pečováno.

Druhou možností je nákup přes inzerát

Stále častější variantou je nákup automobilu přes internetový inzerát. Bohužel tato metoda patří k nejnebezpečnějším. Existuje velké množství podvodných inzerentů, kterým se jedná jen o peníze. Jen těžko lze dohledat skutečný původ vozidla a jeho technický stav bez prohlídky.

hautu.cz_auto-vyhybka_cz_02

Třetí možností je nákup v autobazaru

Hned po koupi ojetého auta od rodiny a známých je nejbezpečnějším způsobem nákup auta v autobazaru. Samozřejmě je zapotřebí nejprve vybrat spolehlivý autobazar s ojetými vozy, který bude mít kvalitní auta a nabídne vám k nim i záruky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *