Proč provádět revizi elektro a jak poznat kvalifikovaného technika?

Pokud jste až doposud zanedbávali revize elektrozařízení, elektrospotřebičů a elektrických rozvodů, měli byste svůj přístup přehodnotit. V následujících řádcích vám prozradíme, proč je revize důležitá a jak poznáte kvalifikovaného revizního technika.

Informace nám poskytli profesionálové z firmy revize elektrospotřebičů Ústí nad Labem.

Hlavním důvodem je samozřejmě bezpečnost a jistota provozovatele. Dojde-li k úrazu obyvatel domu/zaměstnanců pracujících objektu či ke škodám, činné orgány zajímá, zda se zodpovědná osoba postarala o prevenci. Posouzení výchozího stavu elektroinstalací, hromosvodů, ručního elektrického nářadí, rozvaděčů a strojů upravuje např. zákoník práce a další předpisy. V zákoně jsou zakotveny také ustanovení, které souvisí s periodickými revizemi. Jejich neprovádění je citelně postihováno inspektoráty bezpečnosti práce, a to nejen při vyšetřování pracovních úrazů a majetkových škod, ale i při kontrolách.

V případě úrazu elektrickým proudem prokazuje provozovatel míru svého zavinění platným dokladem o revizi daného elektro zařízení. Bez platného protokolu je v podstatě vždy viníkem. Pojišťovna se od náhrady škody distancuje.

Jak poznat kvalifikovaného revizního technika?

Skvělým příkladem kvalifikovaného revizního technika jsou pracovníci z firmy revize elektro Ústí nad Labem.

Firma vlastní platné oprávnění k provádění revizí (vydané TIČR). Technici se pravidelně vzdělávají a podstupují školení u certifikovaných školitelů, v rámci kterých se seznamují s novými normami. Před začleněním do týmu prochází přísnými prověrkami a musí dokázat hluboké znalosti, praktické zkušenosti a zodpovědný přístup k práci.

Tip na závěr: Revize elektrozařízení zvažte i v situacích, kdy ze zákona není povinné. Služba není nákladná a může vám ušetřit spoustu starostí a nemalých nákladů v budoucnu. Třeba v souvislosti s instalací elektricky vyhřívané podlahy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *