Originální nebo alternativní toner? | Hautu.cz
Hautu.cz (Hautu.cz)

Originální nebo alternativní toner?

26. října 2016 ·  · v rubrice Počítače a internet

Vybíráte náplň do vaší tiskárny? Pokud ano, jistě jste se již setkali s označením originální, nebo alternativní. Jak se jednotlivé možnosti liší v jednotlivých parametrech? Podívejme se společně. Dostupnost Dnes není problém koupit si náplň za jakékoliv kategorie. A je jedno, zda to bude klasicky přes kamenné prodejny, nebo půjde o online prodej. Zde doporučujeme Tonerpartner.cz, což […]

Vybíráte náplň do vaší tiskárny? Pokud ano, jistě jste se již setkali s označením originální, nebo alternativní. Jak se jednotlivé možnosti liší v jednotlivých parametrech? Podívejme se společně.

Dostupnost

Dnes není problém koupit si náplň za jakékoliv kategorie. A je jedno, zda to bude klasicky přes kamenné prodejny, nebo půjde o online prodej. Zde doporučujeme Tonerpartner.cz, což je internetový obchod, který je dokonalou ukázkou spojenou s bohatým výběrem. A to ať už potřebujete originál, nebo neoriginální provedení. Samozřejmostí je i výběr jednotlivých barevných variant, kam se kromě černé řadí také:

  • Azurová
  • Purpurová
  • Žlutá

Kvalita tisku

Pro mnohé důležitá, dokonce až klíčová otázka. Rozhodně není třeba zoufat, jelikož i v tomto směru zaručeně zklamáni nebudete. Porovnáme-li například levný toner CE285A ve své originální i neoriginální verzi, musíme jasně a objektivně říci, že kvalita tisku je srovnatelná. Pokud porovnáme dvě vytištěné stránky, rozdíly jenom těžko najdeme. Samozřejmě mluvíme o tisku stejného textu nebo obrázku, se zcela stejným nastavením samotné tiskárny jako takové.

Cena

I ta při výběru rozhoduje a tak nesmíme opomíjet ani toto hledisko. Zde na plné čáře vyhrávají právě alternativní tonery, které mohou být až o několik desítek procent levnější. A to ve svých pořizovacích nákladech. V souvislosti s nimi samozřejmě platí, že se dané ceny výrazně pozitivně projeví i na výsledné ceně za jednu vytištěnou stránku. Zvláště ve firmách, kde se tiskne velmi hodně, je tento aspekt důležitý.

Kompatibilita s tiskárnou

Zde by rozhodně neměl být také žádný problém a i alternativní, tedy neoriginální náplň by měla bez potíží fungovat. Na druhou stranu jsou známé případy, kdy tiskárna využila jenom originální tonery Canon a s ostatními měla problém. Jsou to ale spíše výjimky, které už dnes nejsou zase tolik časté. A pokud se přece jenom objeví, rozhodně není problémem náplň vrátit a koupit místo ní skutečný originál.

Mohlo by vás také zajímat
Komentáře

 
© 2013-2018 www.Hautu.cz • kontakt info[a]hautu.cz