Jak ušetřit na nákupu tonerů?

Kdo má laserovou tiskárnu, ten musí myslet také na to, že dříve nebo později v ní může dojít náplň. Tedy že dříve nebo později bude nutné najít a koupit novou. Jelikož tonery nejsou ničím extra levným, může se hodit několik rad, jak ušetřit. Ty se následně promítnou i na cenách samotného tisku.

Zvolte správný obchod

Míst, kde je možné náplně do tiskáren bez problémů nakoupit, je celá řada. Základem je vybrat takový obchod, který má ty nejnižší ceny na trhu. Tedy takový, kde můžete s jistotou nakoupit cenově dostupné tonery Epson, nebo náplně jiných značek. Míst, kde se dají koupit, je celá řada. Mezi naše tipy, ze kterých můžete vybírat, rozhodně patří:

  • Prodejny s elektrem
  • Prodejny s výpočetní technikou
  • Prodejny zaměřené přímo na spotřební materiál

Kupujte alternativní varianty

Trh s tonery je zajímavý tím, že lze tento sortiment rozdělit do dvou skupin. První jsou originální, kam se řadí třeba prémiové tonery Brother. Jejich charakteristikou je fakt, že se jedná o náplně vyrobené přímo touto značkou. Potom jsou na trhu varianty označené jako alternativní. Ty jsou unikátní hlavně tím, že je vyrábějí jiné firmy. s kvalitou tisku a kompatibilitou s tiskárnou není obvykle žádný problém. Hlavní, na co lákají, je samozřejmě jejich cena. Ta může být oproti originálu až o několik desítek procent nižší.

Nakupujte ve velkém

Je vhodné nakupovat ve větším množství. Toner je zboží, které se nezkazí a vydrží vám hravě i několik let. Když si nakoupíte do zásoby, má to plus i v tom, že v budoucnu nemusíte řešit opakovaný nákup. Dále nelze opomenout ani fakt, že v řadě obchodů lze díky tomu získat zajímavou množstevní slevu. Není to nic neobvyklého, a to ani když mluvíme o klasickém maloobchodním prodeji. V některých eshopech mohou zvýhodněné ceny začínat už ve chvíli, kdy se rozhodnete pořídit 2 – 3 náplně naráz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *