Jak na rande? Jak na kluka? Jak na holku? Poradíme se seznámením!

Vztahy jakéhokoli druhu jsou nedílnou a podstatnou částí života člověka. Každý z nás by si proto měl najít vhodný protějšek. Najde se ale mnoho lidí, kteří sice mají představu o tom, koho by chtěli, ale netuší naprosto, jakým způsobem se seznámit – tím spíš, jak pozvat na schůzku, tedy na rande. A to přitom nejde o nějakou složitou vědu, jak vám ukážeme na následujících řádcích. Takže pokud chcete tipy na randění, čtěte rozhodně dále.

Seznamujeme se s dívkou

Základní pravidlo svádění dívek a žen praví, že milují lichocení, hravost a jemné a postupné dobývání. Umění očního kontaktu vyvolává zvědavost a velký úsměv je vždy sympatický, pokud není křečovitý a předstíraný – a to žena pozná. Pokud to vyzkoušíte přirozeným způsobem, pak se vám určitě nějaká pozornost vrátí. Jestli se nacházíte ve větší společnosti, zaměřte svou pozornost jen na jednu dívku a ignorujte okolí, aby jí bylo jasné, že jste se na ni zaměřili.

Dívce se přiblížíte tehdy, když budete zrcadlit její gesta a chování, smích i pohyby. Jakmile dojde na rozhovor, naslouchejte a upřímně a s účastí. O sobě toho tolik neprozrazujte, aby měla dívka něco na odhalování i na příště. Chovejte se mile, ale také si nechte určitý odstup – dívka se musí taky sama snažit, aby si udržela vaši pozornost a společnost. Můžete zkusit i gentlemanský přístup, který dnes už není zcela samozřejmý a může upoutat pozornost navíc. Za každých okolností se ale snažte být maximálně přirození a to i tehdy, kdy se cítíte sami velice nervózní. Žena se ve vaší společnosti musí cítit hlavně bezpečně a sebejistě.

Nikdy nemluvte sprostě, jen byste ukázali na vlastní omezenost a také si odpusťte silácké řeči – chvilku to možná působí, ale zanedlouho budete vypadat velmi hloupě. Pokud budete „machrovat“ počtem vypitých piv nebo panáků, dívka vaši společnost asi velmi rychle opustí (pokud není samozřejmě založená podobně). Stejně tak se nedoprošujte souhlasu s další schůzkou, protože budete vypadat jako zoufalci a vaše snaha (jakkoli upřímná) bude mít efekt zcela opačný.

Jak na kluka?

Ženy a dívky jsou obecně při seznamování v docela výhodnější pozici. Tím pádem se v mnoha případech musí snažit o něco méně než mužské pohlaví. Základ: Kluci potřebují vidět jasný zájem a gesta, protože na náznaky jejich směrem prostě nereagují. Samozřejmě zbraní většiny žen jsou fyzické proporce. Možná to vypadá jako laciný trik, ale je to roky prověřená skutečnost. Většině kluků se prostě zrychlí tep při pohledu na nohy, plný dekolt či dobře odvedené líčení.

Vždycky si ale uchovejte vlastní styl a osobnost. Stejně svůdné jako výše zmíněné může být i tajemný lákající úsměv a hluboký pohled do očí, který naznačuje, ale přímo nic neříká. Každá slečna by se měla naučit pracovat s vlastním úsměvem, pokud se chystá randit a seznamovat. Pokud chcete zaujmout okamžitě, nechte si s něčím pomoci – kluci mají rádi, když mohou předvést svoje schopnosti a dovednosti. Pokud jste ve společnosti a máte kolem sebe partičku kamarádek, občas se odpojte a zalovte na vlastní pěst – je hodně kluků, kteří se s vámi rádi dají do řeči, ale vaše kamarádky je mohou vyplašit a odehnat.

Pokud se naučíte pracovat například s šeptáním a tlumeným hlasem, můžete pánskou společnost velmi zaujmout. Nebo se mu podívejte do očí a po několika vteřinách uhněte decentně pohledem. Nenahánějte kluky desítkami textových zpráv, mailů nebo telefonů. Muži si potřebují v komunikaci taky odpočinout, a pokud jim bude přístroj pípat každých pět minut, za chvilku ho budou ignorovat.

Na jejich zprávy neodpovídejte ihned, trochu je napínejte. Ale na druhou stranu nedělejte zcela nedostupnou, každého baví dobývání jen tehdy, když vidí nějakou reakci. Nenaléhejte ani netlačte na pilu – ačkoli máte slušnou výhodu, uchovejte si vlastní důstojnost. Laciné podlézání protějšek velmi rychle a spolehlivě otráví.

Randění

Nejdříve důkladně zmapujte terén a prozkoumejte zájmy svého protějšku. Nemusíte jít jen na kávu nebo na jídlo. Můžete společně navštívit zajímavou akci nebo místo, které vás zajímá oba, nebo se o něm chcete něco dovědět a víte, že protějšek o něm ví dostatek informací. Pozorujte, jestli sedí slova protějšku a jeho činy – pokud říká, že ho něco zajímá, ale přitom si z toho nic nepamatuje a stále si kontroluje mobil, něco není v pořádku. Pokud vám ale například při výkladu visí očima na rtech a je duchem zcela přítomen, pak je to dobré znamení. Slova mohou lhát, ale řeč těla se nedá oklamat tak lehce.

Pokud vyhledává oční kontakt i letmý tělesný, pak jsou to jen dobré signály. Na rande zvěte, když jste sami, nepotřebujete zbytečnou pozornost a není to ani vhodné. Samozřejmě, je možné i odmítnutí, ale pokud se zeptáte přímo, aspoň budete vědět, na čem jste.

Pokud o vás protějšek nejeví zájem a chová se zcela chladně, asi z toho nic nebude – v takových případech možnost úspěchu radikálně klesá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *